Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6646 Lv.
GBP GBP 2.1906 Lv.
TRL TRL 0.4524 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
21 Ekim 2017
HABERLER » Bulgaristan
Hükümet, 2017-2021 dönemi yönetim programını kabul etti

Hükümet, 2017-2021 dönemi yönetim programını kabul etti

02 Ağustos 2017

2017-2021 dönemine ilişkin Bulgaristan Cumhuriyeti Hükümeti Yönetim Programı’nın kabul edildiği bugünkü oturumda Başbakan Boyko Borisov, “Her gün iş! Başka bir alternatifimiz yok, bizden daha iyisi yok ve her gün maksimum ölçüde bunu kanıtlamamız ve programı yerine getirmemiz lazım” diye kaydetti.

Başbakan, “Bunu yaparsak, çok daha iyi şeylerin olacağını düşünüyorum” diye sözlerine ekledi. Borisov, yönetim programının Bulgaristan’ın Avrupalı Geleceği İçin Vatandaşlar (GERB) partisi ve Bulgaristan’ın Kurtuluşu İçin Ulusal Cephe (NFSB), Ataka ve İç Makedon Devrimci Örgütü (VMRO) partilerinin yer aldığı Birleşik Vatanseverler Koalisyonu arasında imzalanan koalisyon sözleşmesini uygulamak üzere hazırlandığını ve bu sözleşmede belirtilen yönetimin önceliklerinin dikkate alındığını anımsattı.

Yönetim programı koalisyon hükümetinin temel önceliklerini gerçekleştireceği 65 öncelikli konuyu ve 902 tedbiri belirlediği 20 alanı içerir. Koalisyon hükümetinin ortak hedefi gelirlerin artırılması, güvenlik, ekonomik ilerleme, özgürlük ve demokrasinin sağlanması, girişimcilik ruhu aşılanması ve şeffaf yönetim sağlanmasıdır.

Programı kabul etmekle hükümet, gelirlerin sürdürülür bir şekilde artırılması, negatif demografik eğilimlerin sınırlandırılması, Bulgaristan’ın milli güvenliğine yönelik risklerin minimize edilmesi ve tehlikelerin etkisiz hale getirilmesi, etkin, hızlı ve adil bir yargının garanti edilmesi, okuma yazma bilmeyen vatandaşların olmaması için kararlı bir politika yürütülmesi, halk sağlığının iyileştirilmesi, ülkenin enerji güvenliğinin garanti edilmesi, ekonomik büyümenin ve Bulgaristan ekonomisinin rekabet edebilirliğinin artırılması yönündeki vaatlerinin arkasında duruyor.

Hükümet, vatandaşların idari yükünün hafifletilmesine yönelik tedbirleri ve e-yönetim uygulamasının geliştirilmesini ayrı bir öncelik olarak öne çıkarıyor.

Siyasi angajman olarak şeffaf yönetimin öncelikleştirilmesi vatandaşların ve onların yer aldığı örgütlerin yönetime iştirak etmesi ve devlet organlarının faaliyeti hakkında haberdar olması imkanı sağlıyor.

Kaynak: Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 1024


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Hüsmen Kara 2017-08-03 09:55:13
Hükümet programındaki konuların tamamında Türkiyenin gerisinde kalmışız. Avrupa Birliği ülkesiyiz diyerek hava atmakla olmuyor.
fes 2017-08-10 12:58:59
Hüsmen aga, gerisinde kaldığını arşınla, okkayla, şinikle ölçtün galiba? Paranın paritesine - sağ üst köşede - hiç bakmaz mısın Hüsmenka agam? 90 stotinkadan hoop gelmiş 46 stotinkaya; mesela kurban bayramında Bulgaristan'a gidip danayı kesmek ve Türkiye'ye getirmek hiç hesaplı iş değil artık. Bunlara hiç bakmaz mısın Hüsmenka aga? Ayrıca iki ülke ekonomilerini karşılaştırıp bir sonuç çıkartabilecek donanıma sen sahip misin be Hüsmen aga? Boyundan büyük işlere kalkışmıyor musun Hüsmenka Hüsmenka.
feys 2017-08-10 16:55:17
Fes yani , HOH gidince pardon GERB gelince işler düzeldi mi diyorsun?
Bu açar mısın?
fes 2017-08-10 20:39:01
Gerb'in gelmesi gitmesi ana fotoğrafı değiştirmiyor, Bulgaristan sistemin içine alındı ve gelecekleri garantide. Yunanistan'da olduğu gibi çökmesine asla izin vermezler. Höh'ün iktidarda olması ise gene ana tabloyu değiştirmez ama türklerin durumunu bir nebze iyileştirir. Ne var ki bu tarafta işler öyle değil, sistemin içine alınmıyoruz ve üstüne de, ulus bilinci olmayan insanlar tarafından yönetiliyoruz. Yani senin anlayacağın bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete. Ama ben türk milletine güveniyorum, hiç belli olmaz.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2017    "SENİ MEDİA" LTD; GSM:+359 877 40 36 38  Webdesign