Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Kamu Denetçisi Manolova: Dürüst olmayan işverenlere karşı acil tedbirler alınmalı

Kamu Denetçisi Manolova: Dürüst olmayan işverenlere karşı acil tedbirler alınmalı

04 Ağustos 2017

Ulusal televizyon kanalı BNT’nin “Gün Başlıyor” programına konuk olan Bulgaristan Kamu Denetçisi Maya Manolova, işçilere karşı dürüst olmayan işverenlere yönelik acil tedbirler alınmasını istedi. Manolova, elemanlarının aylık ücretlerini ödemeyen işverenlere karşı kurumları çaresiz kılan mevzuat eksikliği olduğunu söyledi.

Manolova ve sendikacılar, meclise soruna çözüm getirecek kanun tasarıları sundular. Kamu Denetçisi, milletvekillerin bu kanun tasarısını Eylül ayının sonuna kadar kabul etmesini ısrar etmektedir.

Kamu Denetçisi Maya Manolova, şunları ifade etti: “Meclise sunduğum ve farklı siyasi güçlere mensup milletvekilleri tarafından desteklenen kanun teklifinin Eylül’ün sonuna kadar kabul edilmesini umuyorum. İş sözleşmesinin sona erdirilmesi ve şirkete karşı açılan iflas davası arasındaki sürenin 12 aya uzatılmasını umuyorum. Öyle ki, şirketin olası bir iflası durumunda çalışanlar, bu fondan ücretlerini alabilsinler. Serserilere ait şirketlerin yasaklanmasına ilişkin hükmün yürürlüğe girmesini ısrar edeceğim, çünkü dün Varna’da farklı kurumların temsilcileriyle yaptığım görüşmelerde onlar bana bunun bir salgın hale geldiğini, bir imtiyaz sahibi, restoran işletmecisi, yani her hangi bir işverenin gerek devlete, gerekse işçilere olan borcunu ödemeye zorlanamadığını, çünkü denetime başlandığı andan itibaren daha ertesi sabaha kadar şirketin artık satılmış olduğunu izah ettiler.”

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS