Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6561 Lv.
GBP GBP 2.1981 Lv.
TRL TRL 0.4524 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
17 Ekim 2017
HABERLER » Bulgaristan
Struma Otobanının Kresna Geçidi’nden geçen kesiminin inşaatına başlanacak

Struma Otobanının Kresna Geçidi’nden geçen kesiminin inşaatına başlanacak

12 Ağustos 2017

Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanlığından yapılan açıklamada Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanı Nikolay Nankov’un, “2019 yılına kadar Struma Otobanının Kresna Geçidi’nden geçecek kesiminin inşaatına başlamazsak, Avrupa Birliği (AB) tarafından projeye verilecek hibe desteğini kaybedebiliriz ve devlet bütçesinden harcanacak kaynaklarla tamamlamak zorunda kalabiliriz, bu ise sorumsuzluk olacak” diye kaydettiği bildirildi.

Bakan’ın ifadelerine göre devlet Kresna Geçidi’nden geçen yol projesinin tüm beş versiyonunu da değerlendiriyor. Amacın mümkün olanca en güvenli yolculuk ve geçitten geçişi garanti eden proje versiyonunun seçilmesidir.

Bakan Nankov, ekonomik ve ekolojik bakış açısından en uygun olanın yolunun yarısının geçidin doğusuna uzandığı versiyon olduğunu belirtti. Bu proje versiyonunda Yunanistan istikametindeki yolun genişletilmesi, yeniden yapılandırılması ve virajların düzeltilmesi ve her cins hayvanların güvenliğini garanti eden çevresel tedbirler alınması öngörülüyor.

Proje kasabada trafik güvenliği sağlanacak Kresna’nın çevre yolunun inşa edilmesini de kapsıyor. Sofya istikameti yönündeki trafik geçidin doğusundan yönlendirilecek. Bakan, Kresna Geçidi’nin Bulgaristan’da deprem açısından en riskli bölge olduğunu ve bu yüzden burada tünel inşa etmenin güvenli olmadığını söyledi.

Nankov, yılın sonunda Sofya-Filibe arasındaki kesimde Trakya Otobanını genişletmeye yönelik inşaat planlarının hazır olacağını sözlerine ekledi. Şu anda her iki yönde daha birer şerit inşa edilmesine yönelik irtifak alanlarının ve incelemelerin analizi ve değerlendirilmesi yapılmaktadır.

Bakan’ın ifadelerine göre 2018 yılında Trakya Otobanının Sofya-Filibe arasındaki kesimi genişletme projesinin tasarımına başlanabilir.

Kaynak: Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 872


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2017    "SENİ MEDİA" LTD; GSM:+359 877 40 36 38  Webdesign