Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Bulgaristan’ın 12 ilinde yangın tehlikesi var

Bulgaristan’ın 12 ilinde yangın tehlikesi var

18 Ağustos 2017

Bulgaristan Bilimler Akademisi’ne (BAN) bağlı Ulusal Meteoroloji ve Hidroloji Enstitüsü tarafından verilen bilgiye göre ülkenin 12 ilinde yangın tehlike endeksinin aşırı yüksek seviyede olduğu tespit edildi. Yangın tehlike endeksinin en yüksek seviyede olduğu iller Blagoevgrad (Yukarı Cuma), Pazarcık, Filibe, Kırcaali, Stara Zagora (Eski Zağra), Siliven (İslimiye), Haskovo (Hasköy), Yanbol, Burgaz, Varna, Dobriç (Hacıoğlu Pazarcık) ve Plevne’dir.

Bu illerde hızla yayılan, şiddetli ve ağaçlara sıçrayan, kontrol edilmesi zor olan yangın çıkma tehlikesi vardır.

Doğu ve Güneydoğu Bulgaristan ve Merkez Kuzey Bulgaristan’ın bazı yerlerinde yangın tehlike endeksi aşırı yüksek seviyededir. Böyle bir tehlike seviyesinde kısmen veya tamamen ağaçlara sıçrayabilen, hızlıca yayılan, çok şiddetli yangın çıkma olasılığı yüksektir.

İçişleri Bakanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamada gece şiddetli rüzgar estiğinden dolayı Sakartsi köyü yakınlarında çıkan yangının yeniden alevlendiği bildirildi. Matoçina ve Prisadets köyleri yakınlarında çıkan yangınları söndürme çalışmaları devam ediyor. Knyajevo ve Srem köyleri arasında bulunan bir mevkide çıkan yangını söndürme çalışmalarına katılmak üzere yeni ekipler gönderildi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS