Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Adecco Group, Bulgaristan’da yeni bir şirket kuracak

Adecco Group, Bulgaristan’da yeni bir şirket kuracak

22 Ağustos 2017

Bulgaristan’da Adecco Bulgaristan Şirketi olarak faaliyet gerçekleştiren dünyanın önde gelen insan kaynakları şirketi Adecco, ülkemizdeki faaliyetini iki ayrı şirkete ayıracak. Kilit önem arz eden faaliyetlerinden biri olan bilişim teknolojileri (BT)sektöründe dış kaynak kullanımı hizmetleri Modis IT Outsourcing Şirketi tarafından gerçekleştirilecek. Adecco Bulgaristan Şirketi ise personel alımları yapmaya devam edecektir. Faaliyetin ayrı şirketlere ayrılması Adecco Group’un küresel stratejisinin bir parçasıdır, amaç ise şirket için öncelikli olan işe daha iyi odaklanılmasıdır. Yeni kurulacak şirket Adecco Group’a bağlı olacak, fakat yapılan yoklama şirketin henüz ticaret siciline kayıtlı olmadığını gösteriyor.

Stratejik öncelik

Şirket tarafından yapılan açıklamada geçen yıl Adecco’nun BT sektöründe dış kaynak kullanım hizmetlerini stratejik öncelik olarak belirlediği ve tüm şirketler grubunun bu yönde yapılan faaliyete odaklanması kararı aldığı bildirildi. Bulgaristan’da faaliyetin Modis IT Outsourcing Şirketi kurularak, ikiye ayrılması bu strateji sonucu alınan bir karardır. Diğer faaliyetler Adecco Şirketi olarak devam edecek.

Adecco Group’a bağlı IT Outsourcing ÅÌÅÀ and India Şirketi Yönetim Kurulu Kıdemli Başkan Yardımcısı Philip Roure,”Bu stratejik adım bize ortak çalışmalarımızda ve müşterilerimizle etkileşimlerimizde daha odaklı ve esnek davranmamıza imkan veriyor” diye kaydetti. Adecco Sofya Müşteri Hizmetleri Merkezi Müdürü Stayko Şivarov, “Yeni şirketin personelimizin angajmanı, motivasyonu ve memnuniyeti üzerinde olumlu etkisi olacağına inanıyoruz” diye sözlerine ekledi.

Şu anda Modis IT Outsourcing markası altında 1200’ün üzerinde personel çalışıyor. Bu personel, bilgisayar ağları cihazlar ve uygulamaların yönetimi ve bakımına ilişkin çeşitli hizmetlerin yanı sıra dünya çapındaki müşterilere iş süreçlerinde dış kaynak kullanım hizmetleri sağlıyor. Yeni şirketin ofisi Business Park Sofia alanı kapsamındaki Adecco Bulgaristan Şirketi Merkezine yakın bir mevkide Bulgaristan Emlak Fonu’na ait yeni kurulan “Kambanite Green Offices” adını taşıyan binada bulunacak. Bir yıl önce Adecco, 6200 metrekare alanı kiralama anlaşması yaptı ve böylece yeni kurulan binada en büyük kiracı haline geldi. A sınıfı binada şirket çalışanları toplam üç kat kullanacaklar. Eylül ayının sonuna kadar ekibin yaklaşık yüzde 60’ı yeni şirkete ait odalara taşınacak, diğer bölümü ise Business Park Sofia’da bulunan birkaç binada çalışmaya devam edecek.

Adecco Bulgaristan’ın, 50’yi aşkın kadrosu ve şirketin müşterileri tarafından çalıştırılmak üzere kiralanan 3000’e yakın yardımcı çalışanı var.

Bulgaristan’da büyüme

İsveç merkezli Adecco Group, 2015 yılının sonunda Küresel Teknik Hizmetler Merkezi’ni (Global Service Desk) kurdukları sırada Hewlett Packard Şirketi’nin ana ortağı olarak “Ajilon Consulting” adı altında Bulgaristan pazarına girdi. Şirket giderek Bulgaristan’da gerçekleştirdiği faaliyeti ve insan kaynakları hizmetini büyüttü ve şu anda Adecco Group, BT sektöründe kompleks dış kaynak çözümleri, iş süreçlerinde dış kaynak kullanımı, personel alımları ve personel bulunmasına yönelik geçici çözümler sunmaktadır. Geçen yıl şirket, HPE ve HP İnc şirketleriyle olan sözleşmelerini yeniledi ve aynı zamanda uluslararası çapta yeni müşteriler kazandı.

Adecco Bulgaristan’ın 2016 yılı faaliyet raporuna göre şirket, gelirlerini yüzde 9 oranda artırdı ve gelirleri 60,1 milyon levaya ulaştı. Şirketin net karı ise yüzde 14 oranında artarak 4,8 milyon levaya çıktı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS