Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
20 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Yolların onarımı için 100 milyon leva tahsis edildi

Yolların onarımı için 100 milyon leva tahsis edildi

07 Eylül 2017

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanı Nikolay Nankov, hükümet bugünkü toplantısında yollarda acil onarımlar yapılması için 100 milyon leva tahsis edilmesi kararı aldı” diye bildirdi.

Bu paraların bir kısmıyla Botevgrad yolu ve Trakya Otobanı arasındaki Çevre Yolu’nun Doğu Kısmı olarak bilinen kesimde Sofya’nın çevre yolunda onarım yapılacak. Bakan’ın ifadelerine göre bu kesimde yol çok kötü durumdadır.

Sofya’nın çıkışında Pernik istikametinde Knyajevo köyünden Vladaya semti ürerinden Lülin Otobanı kavşağına uzanan kesimde de onarım çalışmaları yapılacak.

Bakan, “Yol kesiminin tamamen onarılması, trafiğin yoğun olduğu saatlerde araçların ters yönde hareket etmesi için trafik ışıkları kurulması öngörülüyor” diye bildirdi.

Sabah saatlerinde Sofya ve akşam saatlerinde Pernik istikametinde iki şerit kullanılacak. Daha Cuma ve Pazar günleri trafiğin en yoğun olduğu saatlerde trafik bu şekilde düzenlenecek.

Nankov, “Varna- Zlatni Pyasıtsi (Altınkum) Tatil Merkezi yolunun onarımı için de kaynak ayrılacak. Yol kesimi çok zor durumda, bu yolda aktif heyelanlar gözleniyor” diye belirtti.

Bakan, “Kaynaklar imkan verdiği ölçüde öncelikli olarak Kuzey Bulgaristan’da olmak üzere başka yol kesimlerinde acil onarımlar yapılması için de para verilecek” diye bildirdi.

Bakan, hazırlıklara daha bugün, onarım çalışmalarına ise yarın başlanacağını açıkladı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS