Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
19 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali’de Gençler İçin Kuluçka Merkezi açılacak

Kırcaali’de Gençler İçin Kuluçka Merkezi açılacak

08 Eylül 2017

Kırcaali’de Gençler İçin Kuluçka Merkezi açılacak. Kırcaali Valisi Nikola Çanev bunu dün Omega Derneği’nin Erasmus+ Programı kapsamında gerçekleştirdiği “Gençlik Enerjisinin Yenilenmesi” projesini başlattığı forumda duyurdu. Projenin amacı gençlerin eğitimi, istihdamı ve toplumsal hayata katılımlarına yönelik politikalar oluşturulmasında onların sesine kulak verilmesidir.

Küçük yerleşim yerlerinde gençlerin bilgiye erişimleri ve yeteneğini gösterme imkanı sınırlıdır ve bu da onların kendini geliştirme şansını azaltıyor. İstatistik veriler, küçük yerleşim yerlerinde gençlerin, büyük yerleşim yerlerindeki gençlere göre bu konuda 3 yıl geciktiğini gösteriyor.

Dün Kırcaali Valiliğinde düzenlenen çalışma toplantısına il çapından lise öğrencileri, okul ve eğitim kurumu müdürleri, pedagoji uzmanları, psikologlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldılar. Organizatörleri tebrik eden Vali, gençlerin memleketinde kalmasını sağlayabilmemiz için ikamet yerlerine bakmaksızın onlara alternatif sunulması, aktifliğinin teşvik edilip, yeteneklerinin desteklenmesi gerektiğinin altını çizdi.

“Gençlik Enerjisinin Yenilenmesi” projesinin süresi 3 ay, proje faaliyetleri il çapında 9-12.sınıfa giden öğrencileri kapsayacak. Girişimcilik eğitimi, gönüllülük ve kamu kurumlarıyla etkileşim, Gençlik Kanunu doğrultusunda etkinlikler ve tartışma toplantıları düzenlenmesi, eğitim uygulamaları, ekip çalışması, deneyim paylaşımı için platformlar, gençlik yetkilendirilmesi ve başka faaliyetler öngörülüyor. Temel hedef, gençler ve gençlik politikalarından sorumlu kurumlar ile diyalogun aktifleştirilmesi ve onların arasında işbirliği için çalışma mekanizmaları oluşturulmasıdır.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS