Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.5898 Lv.
GBP GBP 2.2077 Lv.
TRL TRL 0.4142 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
19 Mart 2018
HABERLER » Bulgaristan
16 Eylül’de “Bulgaristan’ı Hep Birlikte Temizleyelim” kampanyası gerçekleştirilecek

16 Eylül’de “Bulgaristan’ı Hep Birlikte Temizleyelim” kampanyası gerçekleştirilecek

08 Eylül 2017Çevre ve Su Bakanlığı (MOSV), BTV Media Group’un inisiyatifiyle gerçekleştirilen “Bulgaristan’ı Hep Birlikte Temizleyelim” kampanyasının geleneksel katılımcısı ve aktivitenin organizasyonu ve yürütülmesinde önemli bir ortaktır. Çevre Koruma Faaliyetlerini Yönetim Kuruluşu (PUDOOS) aracılığıyla MOSV, 40 000 çuval, 80 000 eldiven ve atıkları taşımak için yakıt kuponu sağladı. Alınan malzemeler ve yakıt kuponlarının toplam maliyeti 53 000 levaya yakındır.

Önceki yıllarda gerçekleştirilen kampanyalarda olduğu gibi kirli alanlardan toplanılan çöp ve atıklar 16 ve 17 Eylül tarihlerinde mevcut ilçe ve bölge atık depolama sahalarına Atık Yönetim Kanunu’nun 60 ve 64.maddeleri gereğince herhangi bir ücret ödemeksizin taşınacak. Sonbahar temizliği yapılacak 16 Eylül 2017 tarihinde Bölge Çevre Koruma ve Su Müfettişliklerinde (RİOSV) görevli uzmanlar ve MOSV, toplanılan ve depolama sahalarına taşınan atıkların miktarına ilişkin elde edilen bilgileri genelleştirecekler. Kampanyayı yöneten ekip, merkezi idare çalışanları ve bakanlık birimlerinde çalışanlar kampanyaya aktif olarak katılacaklar.

İlçeleri sınırları içerisinde bulunan temizlenecek alanlardan ve 16 Eylül’de malzemelerin dağıtılacağı noktalardan nüfusu haberdar etmek Belediyelerin görevidir.

Haskovo (Hasköy) PİOSV, Haskovo ve Kırcaali illeri kapsamında bulunan tüm belediyeleri, kurumları, okulları ve vatandaşları 16 Eylül’de “Bulgaristan’ı Hep Birlikte Temizleyelim” kampanyasına katılmaya davet ediyor.

Haskovo PİOSV’un bilgi ve eğitim faaliyetlerine yer verilen facebook sayfasında yayınlanmak üzere kısa bir metinle birlikte pr_riosv_hs@abv.bg elektronik posta adresine kampanyaya katılımınızla ilgili kareleri yansıtan fotoğraflar gönderebilirsiniz.

Kampanyanın gerçekleştirileceği 16 Eylül 2017 tarihinde saat 9.00-17.00 arasında Haskovo PİOSV’a ait 038/60-16-17 nolu hatta yapılacak aramalara cevap verilecek.

Kaynak: Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 1158


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2018    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   e-mail: info@kircaalihaber.com   Webdesign