Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali Belediyesinden birinci sınıf öğrencilerine kitaplar ve öğrenci setleri

Kırcaali Belediyesinden birinci sınıf öğrencilerine kitaplar ve öğrenci setleri

13 Eylül 2017

Kırcaali İlçesi’nde birinci sınıfa gidecek 729 çocuğun her biri, okulların açılacağı 15 Eylül 2017 Cuma günü Belediye Başkanı Hasan Azis imzalı tebrik mesajının da yer aldığı “Birinci Sınıf Öğrencisi İçin Masallar” adlı çocuk kitabı alacak. Kırcaali Belediyesinin 11 yıldır “Okula Tebessümle” başlığı altında gerçekleştirdiği bu inisiyatif ilçede çocuklara yöneliktir. Birinci sınıf öğrencilerine Belediye Başkanı’nın tebrik mesajının yer aldığı bir kitap hediye edilmesi geleneğinden başka bu yıl onların her birine eğitim-öğretim yılında yararlanabileceği okul araç ve gereçlerinden oluşan öğrenci seti de hediye edilecek.

Çocuklara hediye edeceği masal kitaplarında yer alan Belediye Başkanı Azis’in mesajı şöyledir:
“Değerli Birinci Sınıf Öğrencisi,
Bugün okulun ilk günü. Bugün senin için her zaman hatırlayacağın çok özel bir gündür. İlk defa okula gidecek ve çekingen adımlarla dersliğe gireceksin. Öğretmenine inanarak ve güvenerek elini ver ve hep birlikte bilgi ve bilime, yeni ufuklara, yükümlülükler ve sorumluluklara götüren bir yola koyulun. Her bir arkadaşına elini ver ve okulda ve hayatta dost olun.
İlk defa alfabe kitabına dokunmanın ve kendine güvenerek bilgelik ve bilim yoluna çıkmanın sana verdiği heyecanı paylaşıyorum. Bu kitabı eline al ve senin arkadaşın ve okulda kıymetli yardımcın olsun. Azmin ve çalışkanlığınla iyi bir öğrenci olacağından ve başarılarının ebeveynlerinin sevgisi ve şefkatinin en iyi karşılığı olacağından eminim.
Sağlıklı, meraklı ve hevesli bir öğrenci olmanı temenni ediyorum. Sana güveniyorum ve bilgi deryasında bol bol kısmet ve başarıların yanı sıra öğrenmeye karşı ilginin tükenmemesini diliyorum!
Birinci sınıfta şansın bol olsun!
Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis”

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS