Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Kuralları ihlal eden sürücülere sert cezalar uygulanacak

Kuralları ihlal eden sürücülere sert cezalar uygulanacak

14 Eylül 2017

Bulgaristan Meclisi Genel Kurulunda tasarının görüşmelerinin ardından ikinci okumada kabul edilen Karayolları Trafik Kanununda değişikliklere göre otobanda emniyet şeridini kullanan sürücülerin ehliyetlerine 3 ay süreliğine el konulacak ve 100 leva ceza kesilecek.

Kanun teklifi Bulgaristan Sosyalist Partisi (BSP) Milletvekili Georgi Svilenski ve başka BSP milletvekilleri tarafından sunuldu. Teklif 133 oyla kabul edildi. Yapılan oylamada bir milletvekili teklife ret oyu verdi.

Bununla birlikte bir tramvayın yaklaşması halinde şehir içi ulaşımda kullanılan otomobillerin mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde tramvay hattından çekilmesi zorunluluğu getirildi. Bundan başka toplu taşımada kullanılan otobüslerin tramvay hatlarında hareket edebilmesi kararı da alındı.

Meclis Ulaşım Komisyonu Başkanı Halil Latifov, “Ehliyet belgesi alınmasıyla ilgili gerekliliklerde değişiklikler yapılıyor” diye izah etti. Latifov, bunda sonra 10.sınıfı bitirenlerin araç sürmek için ehliyet sahibi olabileceğini belirtti. Şimdiye kadar 8.sınıfı bitiren gençler ehliyet belgeleri alabiliyordu.

Kan alkol konsantrasyonu 0,5 promil/gram düzeyinden fazla olan, uyuşturucu veya benzeri madde kullanmış sürücülerin araç kullanması yasaklandı. Şimdiye kadar kanunda alkol, uyuşturucu veya benzeri madde etkisi altındayken taşıma aracı kullanmanın yasak olduğu yazıyordu.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS