Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
19 Haziran 2021
HABERLER » Kültür, Eğitim ve Sanat
Yaklaşık 3000 çocuk ve öğrenci tekrar okula döndü

Yaklaşık 3000 çocuk ve öğrenci tekrar okula döndü

15 Eylül 2017

14 Eylül 2017 tarihi itibariyle okulu terk eden öğrencilerin okula geri döndürülmesine yönelik ekiplerin çalışmalara ilişkin ana raporları onların bu tür çocuk ve öğrencilerin ikamet ettiği 20 820 adresi ziyaret ettiklerini gösteriyor. Bu ziyaretler sonucunda yaklaşık 3000 çocuk ve öğrenci tekrar anaokuluna veya okula kayıt ettirildi.

Okulu terk eden öğrencilerin okula geri döndürülmesine ilişkin mekanizma çerçevesinde yapılan bilgilendirme kampanyası sonucunda bu tür çocukların az bir kısmının ebeveynleri böyle bir adım atmaya karar vermişlerdir. Diğer ebeveynler ise ekiplerin ziyaretinden sonra böyle bir karar almışlardır.

Yurt dışında mevsimlik iş veya sürekli çalışmak için ebeveynlerin göç etmesinden dolayı çoğu durumlarda bu tür çocuklar adreslerinde bulunamıyor. Onların bir kısmı sosyal hizmet veren kurumlara yönlendiriliyor. Ayrıca risk altında olduğu tespit edilen bu tür çocuk ve öğrenciler de var. Onlar, polis merkezlerine bağlı Çocuk Pedagoji Odaları’na ve Küçüklerin Antisosyal Davranışlarına Karşı Mücadele Komisyonlarına yönlendiriliyor.

Ekiplerin ziyaretleri sırasında vatandaşlık numarasına sahip olmayan çocuklar da tespit edildi. Çocuklara vatandaşlık numarası alındığı takdirde onlar sosyal hizmet veren kurumlara yönlendirilecekler. Anaokuluna gitmesi gereken çocuklar için doğrudan anaokulu ücretinin ödeneceği aile yardım ödeneği verilecek.

Veriler hızlı bir şekilde değişmektedir. Okulu terk eden öğrencilerin okula geri döndürülmesine yönelik ekipler, önümüzdeki günlerde de aktif olarak çalışmalarına devam edecekler.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS