Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
20 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Bakan Pavlova: AB Konseyi Dönem Başkanlığı görevimiz bizi birleştirebilir

Bakan Pavlova: AB Konseyi Dönem Başkanlığı görevimiz bizi birleştirebilir

21 Eylül 2017

Bulgaristan’ın Avrupa Birliği (AB) Konseyi Dönem Başkanlığından Sorumlu Bakan Lilyana Pavlova ve PanAvrupa Bulgaristan Derneği Başkanı Gergana Pasi, “Sofya’nın Avrupa Başkenti Olmasına 100 Gün Kaldı” başlığı altında düzenlenen toplantıda Bulgaristan’ın AB Konseyi Dönem Başkanlığı sırasında önceliklerini kamuoyunda tartışmaya açtılar. Bakan, “AB Konseyi Dönem Başkanlığı görevimiz bize birleşmemiz, siyasi çelişkilerimizin olmadığı bir konu olması için eşsiz bir şans veriyor” diye kaydetti.

Lilyana Pavlova, AB’ye katılmamızdan 10 yıl sonra her zamankinden daha çok diyalog halinde ve dünyaya karşı açık olmamız gereken bir zamanda şimdi hiç de kolay olmayan AB Konseyi Dönem Başkanlığı görevini onurlu bir şekilde kabul edeceğimize dair ümidini ifade etti. Bakan, “Şimdi Bulgaristan’ın pozitif ve farklı bir ülke olduğunu ve Avrupa’da alınan kararlara katkı sağlayabileceğimizi gösterme zamanıdır” diye belirtti.

Pavlova, Batı Balkan ülkelerinin Avrupa perspektifine vurgu yaparak, Bulgaristan’ın AB Konseyi Dönem Başkanlığı sırasında Bulgaristan’ın önceliklerini anımsattı. Bakan, “AB Konseyi Dönem Başkanlığımızın Balkan Başkanlığı olacağını söyledik ve bizim için en önemli öncelik budur” dedi.

Bakan, Batı Balkan ülkelerinin Avrupa perspektifi konusunda boş vaatler verilmesi, boş umutlar yaratılması ve beklentiler oluşturulmasının söz konusu olmadığını ifade etti. Pavlova, “Bu ülkelere net bir yol haritası, net bir plan çizip, belirli adımlar attıklarında neyin mümkün olduğunu göstermek istiyoruz” dedi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS