Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
20 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Başbakan Borisov: Kaçak ticaretle mücadelede Avrupa’da ön sıralardayız

Başbakan Borisov: Kaçak ticaretle mücadelede Avrupa’da ön sıralardayız

26 Eylül 2017

Kaçak Sigara Ticaretine Karşı İnisiyatif’te yer alan tütün şirketleri ile ilgili kurumların temsilcileriyle yapılan görüşmede hazır bulunan Başbakan Borisov, “Bulgaristan, kaçak ticaretle mücadelede Avrupa’da ön sıralarda yer alıyor” dedi.

Borisov, 2017 yılının ikinci çeyreğinde kaçak ticaretin yüzde 34’ten yüzde 7’e kadar azaldığını belirterek, kesinlikle düşüş eğiliminin devam edeceğini söyledi.

Başbakan, “Her zaman kaçak ticaretle mücadelede elde edilen sonuçlara göre Avrupa’da ilk üçte yer almak için mücadele ediyoruz. Romanya’da bizden iki kat daha fazla kaçak ticaret yapılıyor” diye ifade etti.

Hükümet koalisyonunda yer alan partiler arasındaki ilişkilerle ilgili Başbakan, Hükümet Koalisyonu Siyasi Partiler Konseyi toplantısının yapıldığını ve Birleşik Vatanseverler Koalisyonu ile herhangi bir anlaşmazlıklar ve sürtüşmeler olmadığını ve hükümetin istikrarlı olduğunu kaydetti.

Borisov, polislerin maaşlarının artırılması talebi ile ilgili şöyle bir yorum yaptı:”Gelirimizin ne kadar olduğuna bakacağız ve onları da düşüneceğiz. Onlara maaşlarının artırılacağında dair söz verdim, bunu biliyorlar. Boş laf konuşmak bize yakışmıyor. 2014 yılında Plamen Oreşarski’nin hükümetinin yaptığını yapmak da bize yakışmıyor. O zamanki geçici hükümet görev süresinin sonunda İçişleri Bakanlığı (MVR) çalışanlarının maaşlarını artırmak için 250 milyon leva kaynak tahsis edilmesi kararı aldı. Ancak bu finansmanı görevimize başladığımız ilk günden beri biz ödüyoruz. Böyle yapılmıyor, çünkü her bir maaş artışı için mali kaynak sağlanması lazım”.

Görüşme sırasında İçişleri Bakanı Valentin Radev, MVR’nin 3 milyon levalık kaçak sigara ticaretini engellediğini açıkladı.

Görüşmede Maliye Bakanı Vladislav Goranov, Gümrükler Ajansı Başkanı Georgi Kostov, Başsavcı Yardımcısı Borislav Sarafov, milletvekilleri ve Kaçak Sigara Ticaretine Karşı İnisyatif’te yer alan beş tütün şirketlerinin temsilcileri yer aldılar. Kaçak Sigara Ticaretine Karşı İnisyatif’te yer alan tütün şirketleri British American Tobacco Trading Şirketi, Bulgartabac Holding, Japan Tobacco International Bulgaria Şirketi, Imperial Tobacco Bulgaria Şirketi ve Philip Morris Bulgaria Şirketi’dir.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS