Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Borovitsa nehrinin taşmasından dolayı Nenkovo yolu çöktü

Borovitsa nehrinin taşmasından dolayı Nenkovo yolu çöktü

28 Eylül 2017

Aşırı yağmur yağışlarından dolayı Nenkovo (Visallar) köyü yakınlarında Borovitsa (Çamdere) nehrinin taşan suları yolu bastı, zemini çöktürdü, asfaltı bozdu, çamurluklar ve yağmur suyu toplama tanklarının kapaklarını açtı ve bu güzergahın birkaç metre yakınından geçen Kırcaali ve Momçilgrad (Mestanlı) ilçelerinde yaklaşık 100 000 kişiye içme suyunu sağlayan ana boru hattını tehlikeye attı. Olay yerinde incelemelerde bulunan Kırcaali Valisi Nikola Çanev, sorunu köy muhtarı ve Su ve Kanalizasyon Şirketi (VİK) temsilcileriyle görüştü ve soruna kalıcı bir çözüm bulunması için acil önlemler alınması konusunda Başbakanlığa bağlı Bakanlıklar Arası Acil Durum ve Afetler Komisyonundan destek talep etmeyi üstlendi.

Bu yıl ilkbaharda komisyon taşkın sularından korunması ve ana boru hattında arıza oluşmasının önlenmesi amacıyla nehir yatağında acilen düzenleme çalışmaları yapılması için 23 880 leva sağladı.

Kırcaali Valiliği tarafından gerçekleştirilen projeyi Filibe Vodproekt Şirketi üstlendi. Ancak yağan yoğun yağmurlar, sahil şeridinin bir kısmını götürdü ve bu durum yolla ve su boru hattıyla bağlantının kesilmesi riskini oluşturdu.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR




All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS