Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Struma ve Hemus otobanı 2025 yılında hazır olacak

Struma ve Hemus otobanı 2025 yılında hazır olacak

29 Eylül 2017

BTV’nin “Bu Sabah” programına konuk olan Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanı Nikolay Nankov, “2025 yılında Sofya-Varna arası Hemus Otobanı, 2023 yılında ise Struma Otobanı inşaatını tamamlayacağız” diye bildirdi.

Bakan’ın ifadelerine göre Hemus Otobanı ile Teteven kavşağı arasındaki kesim için ihale sözleşmesi yapıldı. Nankov, “Bu otoban kesiminin inşaatına ilişkin proje tasarımı yapılıyor. 2018 yılında inşaata başlayacağımızı umuyorum. Plevne-Lofça’ya ayrılan yol ağzına kadarki kesimin uzunluğu 50 km, şu anda üç kesim için proje tasarımı yapılıyor. Kamu ihalelerine itiraz edilmediği halde 2018 yılında bu 50 km’lik otoban inşaatına başlayabiliriz. Her bir durumda önümüzdeki 3 yıl içinde otobanın Lofça şehrinin dışına uzanması lazım. 2021-2022 yıllarında Veliko Tırnovo şehrinde uzanan kesimlerin de tamamlanacağını umuyorum” diye belirtti.

Struma Otobanı inşaatı ile ilgili Nankov, “Struma Otobanı projesinin Kresna Geçidi’nden geçen kesime ilişkin ihale prosedürleri ve inşaatının tamamlanmasıyla 2013 yılında bitmesini bekliyoruz. Otoban kesiminin yarısının geçidin doğusuna uzandığı proje versiyonunu seçtik. Bu proje versiyonunda Yunanistan istikametindeki trafik geçitte, Sofya istikametindeki trafik ise geçidin doğusu kısmında gerçekleştirilecek. Ekonomik ve özellikle de yol güvenliği ve inşaat süresi bakımından en iyi proje versiyonu budur” dedi.

Nankov, bir yoldan diğerine geçiş yapılabilecek beş kavşak ve bağlantı yolu yapılacağını kaydetti.

Önümüzdeki yıl otobanın Sandanski kasabasına uzanan 25 km’lik kesiminin hizmete açılacağını söyledi.

Bakan, Toplu Konutlarda Enerji Verimliliğinin Arttırılmasına İlişkin Ulusal Program kapsamında ücretsiz olarak konut binalarda yapılan ısı yalıtım uygulamasına ilişkin çalışmalara devam edildiğine dair kanaat getirdi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS