Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Mineralni Bani’de Aktif Sosyal İçerme Merkezi açıldı

Mineralni Bani’de Aktif Sosyal İçerme Merkezi açıldı

06 Ekim 2017

Haskovo'ya (Hasköy) bağlı kaplıcalarıyla ünlü ilçe merkezi Mineralni Bani (Meriçler) Belediye Başkanı Mümün İskender, bugün 35 kişiye iş imkanı sağlayacak ve kırılgan gruplara ait ailelere ve kişilere son derece yararlı olacak bir sosyal hizmet merkezinin açılışını yaptı.

Aktif Sosyal İçerme Merkezi, “Sosyal olarak savunmasız gruplardan kişilerin faaliyetlerini teşvik etmek için bir takım tedbirler gerçekleştirilmesi” adlı proje kapsamında kuruldu. Proje, İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Programınca Avrupa Sosyal Fonu aracılığıyla Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse ediliyor.

Aktif Sosyal İçerme Merkezi, psikolojik destek sağlama, bireysel ve grup faaliyetleri yürütme ve başka yenilikçi ve entegre sosyal hizmetler sunmaktadır. Merkezin işlevlerinden biri Mineralni Bani İlçesi sınırları içinde bulunan sosyal olarak savunmasız gruplardan kişilerin, sosyal dışlanmanın önlenmesi ve üstesinden gelinmesi ve onların sosyal ve ekonomik hayatta aktif katılımları için gerekli hizmetleri görecekleri bir yer haline gelmesidir. Merkezin faaliyeti sosyal olarak savunmasız gruplardan minimum 30 aileyi kapsayacak.

Belediye Başkanı Mümün İskender, “Mineralni Bani İlçesi sakinlerinin çok değerli bir kazanımı daha oldu. Sosyal yönden aktif bir ilçe olmaya çalışıyoruz. Kapsamlı bir sosyal projemiz var ve bu proje sayesinde 90 kişiyi özel asistan olarak görevlendirdik. Sosyal yönden zayıf vatandaşlara sıcak öğle yemeği verme projesi 400’ü aşkın kişiyi kapsadı. Yeni kurulan Aktif Sosyal İçerme Merkezinde 25 kişi özel asistan ve 10 kişi yeşillendirme işçisi olarak çalışacak” dedi.

Aktif Sosyal İçerme Merkezinin açılış kurdelesini, projenin yüklenicisi olan firmanın yöneticisi Fikret Veli ile birlikte kesen Belediye Başkanı, özellikle Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Sabri ve proje koordinatörü Viktoriya Uzunova’ya merkezin başarılı bir şekilde kurulmasından dolayı teşekkür etti.

Projeye AB tarafından 378 000 levadan fazla hibe desteği verildi. Belediyenin proje için ödediği katkı payı ise 56 bin levadan fazla miktardadır.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS