Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
20 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Başbakan Borisov, Tusk ile telefon görüşmesi yaptı

Başbakan Borisov, Tusk ile telefon görüşmesi yaptı

10 Ekim 2017

Başbakanlık Basın Merkezinden yapılan açıklamada Başbakan Boyko Borisov’un Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiği bildirildi.
İkisi, Estonya'nın başkenti Talin’de AB liderlerinin gayriresmi zirve toplantısında tartışılan konuların devamı niteliğinde AB’de gelecek süreçler ve reformları ele aldılar. Borisov ve Tusk, “2017-2018 Liderler Gündemi” başlıklı çalışma programı üzerinde özellikle durdular.
Tusk, Bulgaristan Başbakanı’na AB liderleri ile danışmanlık yaptığı çalışma programının hazırlanmasında kaydedilen ilerleme hakkında bilgi verdi. Bununla zirve toplantılarında daha fazla verimlilik elde edilmesi ve daha iyi koordinasyon sağlanması amaçlanıyor.


Borisov ve AB Konseyi Başkanı, ikisinin ev sahipliğinde Bulgaristan’ın AB Konseyi Dönem Başkanlığı sırasında Sofya’da gelecek Mayıs ayında düzenlenen “Batı Balkanlar” konulu Avrupa Birliği Liderler Zirvesi’ni de konuştular. Organizasyona yönelik yapılacak çalışmaların yanı sıra forumun yapılacağı uygun tarih belirleme süreci diğer üye ülkelerle koordine edildi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS