Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
19 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Pirogov Hastanesi Çocuk Cerrahisi Kliniği ve Çocuk Acil Sevisi yeniden hizmete açıldı

Pirogov Hastanesi Çocuk Cerrahisi Kliniği ve Çocuk Acil Sevisi yeniden hizmete açıldı

23 Ekim 2017

Başbakan Boyko Borisov ve Sağlık Bakanı Prof. Dr. Nikolay Petrov, bakımı ve onarımı yapılan Pirogov Hastanesi Çocuk Cerrahisi Kliniği ve elektroşok cihazı ile müdahale edilen Çocuk Acil Servisi’ni yeniden hizmete açtılar. 1964 yılında hizmete girdiği günden beri onarım görmeyen Çocuk Cerrahisi Kliniği ve Çocuk Acil Sevisi tamamen yenilendi.

Başbakan, onarım için yapılan bağışlarla ilgili, “Kimin ne kadar para verdiği önemli değil, önemli olan bu paraların candan yürekten verilmesidir. Buraya hep en endişeli insanlar geliyor, buradan geçmeyen insan yoktur” dedi ve ne zaman bir çocuğun başına bir şey gelse, ebeveynlerin tüm dünyayı suçladıklarını anımsattı. Bunun için daha güzel bir ortam oluşturulması amaçlandığını ifade eden Borisov, Pirogov Hastanesi bünyesindeki Çocuk Cerrahisi Kliniği ve Çocuk Acil Sevisi personeline hizmet verecekleri hastaların ve meşguliyetlerinin olmamasını temenni etti.

Onarım çalışmaları bir yıldan fazla sürdü. Sağlık Bakanlığı genel tamirat ve yeni tıbbi donanım için 2,5 milyon leva sağladı. Fakat iç dekorasyon ve daha güzel bir ortam oluşturulmasına yönelik çalışmalar için gereken kaynaklar Bulgaristan İçin Amerika Vakfı tarafından gerçekleştirilen Küçük Kahramanlar İnisiyatifi kapsamında elde edildi. Bağış kampanyası ile 400 bin leva toplandı ve bu paralarla çocuklar ve ailelerine yönelik muhteşem ve konuksever bir atmosfer yaratıldı.

Sağlık Bakanı, Pirogov Hastanesi’nin çocuk tedavisinde önemli bir yer edindiğini anımsatarak, yapılan yeniliklerin hükümetin hedeflerini açıkça gösterdiğini kaydetti.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS