Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Ardino’da Sığınma Evi sakinlerine bağış

Ardino’da Sığınma Evi sakinlerine bağış

30 Ekim 2017

Kanada’nın Toronto şehrinde ikamet eden aslen Ardino’nun (Eğridere) Padina (Makmulu) köyünden olan 30 yaşındaki Mehmet Nuriev Kiçukov, Ardino’da bulunan zihinsel engelli olan hastaların yerleştirildiği Sığınma Evi’nin ihtiyaçlarının krşılanması için plazma televizyon ve otomatik çamaşır makinesi bağışı yaptı.

Bağış Padina Köyü Muhtarı Kamil Kiçukov tarafından Sığınma Evi Yöneticisi Elvan İsmail’e teslim edildi. Elvan İsmail, şahsı ve tüm Sığınma Evi çalışanları adına Mehmet Kiçukov’a yaptığı bağıştan dolayı kalbi teşekkürlerini sundu ve ona ve ailesine sağlık ve esenlik diledi. Elvan İsmail, yapılan bağışın amaca uygun olarak Sığınma Evi sakinlerinin hayatı ve sağlığı açısından daha iyi yaşam koşulları sağlanmasına yönelik kullanılacağına kanaat getirdi.

Mehmet Kiçukov, 1987 yılında Padina köyünde dünyaya geldi. Geçen asrın 90’lı yıllarında ailesiyle birlikte Kanada’ya göç etti. Üniversitede ekonomi okudu. Mehmet Kiçukov, her yıl vatanını ve memleketini ziyaret ediyor.

Bağış yapmayı ve yardım etmeyi seviyor. 2016 yılında Momçilgrad İlahiyat Lisesi’ne gıda bağışında bulunmuştu. Padina köyünde bulunan Mir Anaokulu’na giden çocuklara katı yakıtlı şömine soba ile sevindirmişti.

Kaynak: Güner ŞÜKRÜ


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS