Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Dernek ve Milli Eğitim Müdürlüğü arasında ortak proje

Dernek ve Milli Eğitim Müdürlüğü arasında ortak proje

30 Ekim 2017

Erasmus + KA1 Yetişkin Eğitimi Projeleri kapsamında Türk Kültür, Sanat ve Etkileşim Derneği ile Türkiye Cumhuriyeti Edirne İli, Süloğlu İlçesi, Süloğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında ortaklaşa "Language of the Dances - Dansların Dilleri" adlı bir proje kazanıldı ve gerçekleştirildi.

Proje kapsamında Dernek Başkanı Nuray Hilmi, dernek üyeleri Ulvie Salif ve Hayriye Sadık’a bir hafta süresince Halk Oyunları eğitmeni Öykü Tokdil Bölük tarafından Türkiye Cumhuriyet’inin Halk Oyunları hakkında bilgilendirme yapılmış olup, Karadeniz, Ege ve Kaşık oyunları uygulamalı olarak öğretilmiştir. Proje süresince eğtim alan dernek üyelerinin kendi ülkelerine döndüklerinde öğrendikleri Halk Oyunlarını yaygınlaştırmalarını hedeflenmektedir.

Eğitim değişiminin sonunda, yararlanıcılar Avrupa projesine katılım belgesi ve Europapass Hareketlilik belgesi aldılar.

Süloğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Bünyamil Yılmaz'a Türkiye Cumhuriyeti gibi bir ülkenin dans ve folklorunu daha yakından tanımamıza fırsat verdiği için sonsuz teşekkürlerimizi sunarak, bizlere de bu harika projeyi gerçekleştirme ve mesleki bilgi ve becerilerimizi arttırma fırsatı veren Erasmus + Programı ve İnsan Kaynakları Geliştirme Merkezi’ne de teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS