Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
19 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Bakan Nankov: Kış hazırlıkları tamam

Bakan Nankov: Kış hazırlıkları tamam

31 Ekim 2017

Yolların kış bakımının organizasyonu ile ilgili basına açıklama yapan Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanı Nikolay Nankov, “Yol Altyapısı Ajansı, kış hazırlıklarını tamamladı” diye bildirdi.

1 Kasım 2017 tarihinden itibaren yollara kış bakımı yapılmaya başlanacak.

Bu kış yollarda yapılacak kar temizleme çalışmalarında 3000’in üzerinde makine kullanılacak. Kar temizleme çalışmaları yapacak şirketler kış aylarında malzeme olarak gerekli olan kum, tuz ve kül suyu neredeyse sağlamış durumdadır.

Devlet kışın yollarda yapılacak kar temizleme çalışmaları için yaklaşık 80 milyon leva kaynak ayırdı, fakat bu kaynağın hepsinin harcanmaması ümit ediliyor. Öyle ki, tasarruf edilen kaynaklarla ilkbaharda kışın harap olan yolların onarılması isteniyor.

Kar temizleme çalışmalarını doğru dürüst yapmayan şirketlere idari para cezası uygulanacak. Geçen yıl sorunlara neden olan karla kapanan bir yolu temizlemeyen bir şirkete en yüksek tutarda olan 40 bin leva ceza kesilmişti.

Bu yıl önleyici tedbir olarak ağır kış koşullarında zamanında temizlenemediği takdirde otoyollar dahi yollar trafiğe kapatılacak.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS