Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Başbakan Borisov, Makedonya Başbakan Yardımcısı Şekerinska ile görüştü

Başbakan Borisov, Makedonya Başbakan Yardımcısı Şekerinska ile görüştü

03 Kasım 2017

Başbakan Boyko Borisov’un Sofya’yı resmi ziyarette bulunan Makedonya Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Radmila Şekerinska ile yaptığı görüşmede Bulgaristan ve Makedonya arasındaki ikili ilişkilerin gelişimine odaklanıldı. İkisi, Ağustos ayında iki ülke arasında imzalanan Dostluk, İşbirliği ve İyi Komşuluk Anlaşması’nın uluslararası çapta olumlu yankılar yarattığını kaydetti.

Borisov, “Daha ileri düzeye taşınan ilişkilerimizin daha çok öngörülebilmesi ve olumlu sonuçlar alınması açısından diyalogu sürdürmek için politik süreçteki dinamiklerden faydalanmamız gerekiyor. İki ülkenin önemli ikili ve bölgesel meselelerin çözümüne yönelik daha sıkı bir koordinasyon içinde çalışması için düzenli görüşmeler yapılması önemli rol oynuyor. Strumica'da yapacağımız ortak toplantının da tam olarak böyle bir işlevi olacak” diye altını çizdi.

Şekerinska, imzalanan Dostluk, İşbirliği ve İyi Komşuluk Anlaşması’nın iki ülke arasında çeşitli sektörlerde başarılı işbirliği kurulacağı bir platform olduğunu belirtti.

Başbakan Borisov, savunma alanında karşılıklı desteğin İki ülke vatandaşlarının güvenliği açısından büyük önem arz ettiğini kaydetti. Dün iki ülke arasında Hava Kuvvetleri alanında ve sektörde laboratuvar testlerin yapılmasına ilişkin işbirliği protokolleri imzalanmasını tebrik etti.

Borisov, Bulgaristan’ın Makedonya ile açık diyalog yürütülmesi ve NATO ve Avrupa Birliği’ne (AB) üyeliğine açık destek verilmesine yönelik pozisyonunu teyit etti.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS