Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
19 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Bulgaristan ve Güney Kıbrıs, denizyolu ulaşımı alanında işbirliği yapacak

Bulgaristan ve Güney Kıbrıs, denizyolu ulaşımı alanında işbirliği yapacak

10 Kasım 2017

Bugün Ulaştırma, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Bakanı Ivaylo Moskovski ve Güney Kıbrıs Ulaşım, Telekomünikasyon ve Bayındırlık Bakanı Marios Dimitriadis arasında yapılan görüşmede Bulgaristan ve Kıbrıs’ın Denizcilik İdareleri arasında işbirliği memorandumu imzalanması konusunda anlaşıldı. Belgenin Kasım ayının sonunda imzalanması bekleniyor.

Memorandum gemi adamlarının eğitim süreci konusunda iki devlet arasında yapılacak işbirliği düzenleniyor. Bulgaristan ve Kıbrıs, uluslararası deniz seyrüseferi ve konuyla ilgili Avrupa Birliği (AB) yönetmelikleri ve yönergelerinin hazırlanması ile ilgili görüş oluşturulması konusunda ortak çalışacak.

İki bakan, çeşitli taşımacılık projelerinin uygulanmasında kamu-özel ortaklıklarının kullanımı konusunu da ele aldılar. Marios Dimitriadis, işletmek için imtiyaz vererek Kıbrıs’ın liman ve havaalanı altyapısını başarıyla geliştirdiğinin ve bunun da son derece başarılı bir ortaklık modeli olduğunun altını çizdi.

Ivaylo Moskovski, Kıbrıslı mevkidaşına ülkemizin AB Konseyi Dönem Başkanlığının öncelikleri ve yakında yol ücretleri tahsil edilmesine ilişkin TOLL sistemi uygulanması hakkında bilgi verdi. İkisi, altyapı projeleri alanında işbirliğini arttırmak ve Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) kapsamında iyi düzeydeki işbirliğini devam ettirme konusunda da anlaştılar.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS