Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
19 Haziran 2021
HABERLER » Dünya
Kırcaali’den İzmir’e Uzanan Bir Başarı Hikâyesi

Kırcaali’den İzmir’e Uzanan Bir Başarı Hikâyesi

12 Kasım 2017

1989 yılında yoğun göçün devamında Türkiye’ye göç edip ülkemizin muhtelif şehirlerine yerleşerek zor şartlarda sıfırdan işçi olarak işe başlayıp daha sonra kendi işini kurarak başarılı olan birçok iş adamımız gibi çocuk yaşta Bulgaristan’dan göç ederek İzmir’e yerleşen Yakup ve Yusuf SERBEST kardeşler de 1992 yılında çalışmaya başladıkları konut ve ticari gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren İzmir’in önde gelen emlak firması BORAN Emlak’ı satın aldılar.

Bulgaristan’da yaşanan asimilasyon politikaları sonrasında Kırcaali İli, Koşukavak İlçesi, Kandilka (Canafarlar) köyünden İzmir’e göç eden Ali Molla Hüseyin’ in 5 çocuğundan biri olan Yakup Serbest göçten birkaç yıl sonra emlak sektöründe işe başlar. Boran emlak firmasında işe başlayan Serbest gayrimenkul tanıtım ve pazarlamasını yedi yıl yaptıktan sonra işin sırrını öğrenip evin diğer oğlu Yusuf Serbest’i de bu işe dahil ederek firmanın 20 acentesinden birini ilk önce Karabağlarda ve daha sonra Gaziemir’de kurar ve iki kardeşin başarıları neticesinde boran emlak markasını satın alıp İzmir BORAN’ın sahibi olurlar.

Serbest kardeşler kendiişlerini kurdular diye mensubu oldukları Balkan camiasının sorunlarına kayıtsız kalmadılar. Yakup Serbest halen İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (İzmir BAL-GÖÇ)’ Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekle birlikte, Merkezi İzmir’de bulunan Ege Balkan Rumeli Dernekleri Federasyonu (EBRDF Başkan Yardımcısı ve Merkezi Bursa’ da Bulunan Balkan Türkleri Göçmen ve Mülteci Dernekleri Federasyonu üst kurul delegesi. Yusuf Serbest ise Bulgaristan göçmenlerinin yoğunlukla ikamet ettiği Gaziemir Sarnıç’ta hemşerilerinin sorunlarının çözümü için bir dönem Gaziemir Belediyesi Belediye Meclis Üyeliği görevini üstlenir.

Yakup ve Yusuf Serbest ekibiyle birlikte sadece Gaziemir’de değil tüm İzmir’de emlak sektörünün saygın ve öncü isimlerinden biri olur. İşini Profesyonelce ve kurumsal bir şekilde yaptığından emin olan işadamı Yakup Serbest, kardeşi Yusuf Serbest ile birlikte talepte bulunan vatandaşlara, yatırımcılara doğru ve karlı yatırımlar konusunda danışmanlık hizmeti de vermektedirler.

Özellikle ticari gayrimenkul piyasasında çok başarılı olan BORAN Emlak 2010 yılından itibaren İnşaat sektörüne FORBEST İNŞAAT adı altında İzmir’in başarılı iş adamlarından Gaziemir Akaryakıt firmasının sahibi ile birlikte başlarlar ve İzmir sınırları içinde birbirinden kaliteli ve Avrupa standartlarında konutlar, yeni yaşam alanları inşa etmeye devam etmektedirler.

İzmir İnşaat sektöründe yüksek standartlarda konut, ticari yapı ve gayrimenkul projeleriyle bir adım öne çıkan FORBEST İNŞAAT pek çok projesinde doğayla iç içe yapılar inşa etmektedir. Geniş sosyal yaşam alanları ile çevre dostu projeler sayesinde yeşili sadece görmekle yetinmeyen aynı zamanda doğanın bir parçası olarak yaşamak isteyenlerin ihtiyaçlarına cevap veriyor. İnsana olduğu kadar doğaya karşı sorumluluklarının da farkında olan şirket, kaliteyi estetikle buluşturarak modern yaşamın gereklerini de en iyi şekilde karşılıyor. Konfor, estetik ve güvenli yaşam öğelerini, hayata geçirdiği her bir projenin temel prensibi olarak benimseyen FORBEST İNŞAAT, bu anlayışla yeni nesillere güvenli bir gelecek armağan ediyor.

FORBEST İnşaat’ın İzmir de tamamladığı ve hâlihazırda aktif olarak devam eden çok sayıda projesi bulunmaktadır. Gaziemir bölgesinde yükselen ve bölgeye değer katan Akçay Caddesi Plaza, Yeni Çarşı Atatürk Caddesi İş yeri gibi ticari yapılar yatırımcıların ve iş dünyasının beğenisini kazanıyor.

Aynı şekilde Gaziemir’de OPTİMUM alışveriş merkezinin yakınında Optima (1) , Optima (2) ve Sarnıç Piknik alanının karşısında doğanın içinde Sarnıç Park evleri, Görece Göçmen konutları yakınında zeytin ve çam ağaçlarının arasında Ege ve Balkan doğa örtüsünün iç içe olduğu bölgede Çınar Sitesi, Doğa Sitesi, Oliva, Airport, Corrner gibi yaşam alanları siteler inşa etmektedir ve Çeşme-Alaçatı ‘Küçük konaklar projeleri, yurt içinden ve yurtdışından özellikle Bulgaristan’da ve Avrupa ülkelerinde yaşayan gurbetçilerimizin konut satın alma ve yatırım anlamında dikkatlerini üzerine çekmeyi başarıyor.

Dünya standartlarına uygun, insana ve doğaya saygılı olarak ürettiği projelerle iş dünyasının, yatırım sektörünün ve bireysel konut alıcısını güvenini kazanan Forbest İnşaat, kendinden emin adımlarla geleceği inşa etme misyonuna sahip çıkıyor. İnsana, doğaya, kaliteye ve detaylara önem veren projeleriyle sektöründe edindiği saygın yerinin haklı onurunu yaşıyor.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS