Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
19 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Sofya’da yük treninde 29 kaçak sığınmacı yakalandı

Sofya’da yük treninde 29 kaçak sığınmacı yakalandı

13 Kasım 2017

Pazar akşamı Sofya Merkez Tren Garı bölgesinde hareket eden bir yük treninde 29 sığınmacıdan oluşan bir grup yakalandı. Yabancıların arasında çocuklar da vardı.

Kaçak sığınmacıların bazıları vagonların çatısında görüldü. Polis hemen bir operasyon gerçekleştirdi ve grubu gözaltına aldı.

Türkiye’den Avusturya’ya hareket eden yük treninde Sofya Merkez Tren Garı bölgesinde insan olduğu görüldü. Onları görenlerin anlattıklarına göre sığınmacılar vagonların çatılarında bulunuyorlarmış ve bu nedenle trene elektrik akışı durduruldu.

Sofya Emniyet Müdürü İvaylo İvanov, “Yük treninde yakalanan 9 erkek, 14 kadın ve 6 çocuk gözaltına alındı” diye belirtti. Yakalananların hepsi kimliksiz Suriyelidir. Yabancıların sağlık durumları iyi ve yetkililer onlarla sohbet ediyorlar ve ülkeye yasa dışı yollardan giren göçmenler veya belirli bir statüye sahip sığınmacılar olup olmadıklarını öğrenmeye çalışıyorlar.

Bu yılın başından beri trenlerde buna benzer üç tane sığınmacı yakalama olayı gerçekleşti. Fakat Bulgaristan Devlet Demiryolları (BDZ) tarafından yapılan açıklamada göçmen akınının ve benzeri vakaların önemli ölçüde azaldığı kaydedildi.

Göçmenlerin güvenli bir şekilde gözaltına alınması ve trene elektrik akışının durdurulmasından dolayı o saatte gardan belirlenen istikamete hareket etmesi gereken tüm yolcu trenlerinin gecikmesine neden oldu.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS