Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Filibe Başkonsolosluğundan Kırcaali Haber ekibine plaket

Filibe Başkonsolosluğundan Kırcaali Haber ekibine plaket

16 Kasım 2017

T.C. Filibe Başkonsolosu Hüseyin Ergani, bugün sürpriz yaparak Kırcaali Haber Gazetesi’nin 400.sayısı dolayısıyla gazetenin Kırcaali’deki ofisine teşrif ederek, tüm ekibi tebrik etti. Daha sonra Sayın Ergani, Kırcaali Haber gazetesinin Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Müzekki Ahmet’e Başkonsolosluk adına bir plaket sundu.

Müzekki Ahmet, kısaca ekibi tanıttıktan sonra, gazetenin çalışanları ve görevleri hakkında bilgi verdi.

Ekibi tebrik eden Başkonsolos Hüseyin Ergani, şu ifadeleri kullandı: “400 sayı az değil. Kırcaali Haber gazetesi Bulgaristan’da çok önemli bir boşluğu dolduruyor. Bulgaristan’daki soydaşlarımızın ana dilinde basılı şekilde yayın yapan tek siyasi ve aktüel gazete. Dolayısıyla buradaki soydaşlarımız açısından çok önemli bir boşluğu dolduruyor, çok önemli hizmet veriyor. Gazetenin ofisi küçük, imkânları az, ama sesi çok geniş bir alanda duyuluyor. Etkisini görebiliyoruz. Hem buradaki soydaşlar açısından, hem Avrupa’da, hem de Türkiye’de. Bulgaristan’daki gelişmeleri takip edenler, özellikle soydaşlarla ilgili olan kısımlarını, Kırcaali Haber’i okuyorlar ve buradaki durumu takip edebiliyorlar. 400. sayı olunca böyle bir küçük sürpriz yapalım dedik. Hem ziyaret edelim, hem çalışmalarınız, başarılarınız dolayısıyla sizi tebrik edelim. Az değil dediğim gibi 400. sayı. Bir de gazetenin basılmaya başlamasının 10. yıldönümünü kutluyorsunuz. Çok güzel bir tesadüf olmuş - 400. sayı ile 10. yıldönümü üst üste gelmiş. Bu işler öyle kolay olmuyor. Büyük bir emek ve özveri gerektiriyor. Hele bir basın konusu. Herkesi memnun edici bir gazete çıkarmak çok büyük marifet istiyor. Dolayısıyla sizi tebrik ediyorum, başarılarınızın devamını diliyorum. Bizler gazetenin ekibiyle tanışmak, hem de onlara teşekkür etmek için burada çalışan herkesle bir araya gelmek istedik”.

Plaket takdimi sırasında Başkonsolos, hayırlı olmasını, ekibin başarılarının devamını, gazeteye nice nice 400. sayılar ve daha geniş bir kitleye hitap etmesini diledi.

Hüseyin Ergani, Müzekki Ahmet’e bazı önemli haberlerin gazetenin internet sitesinde İngilizceye çevirilerinin yayınlanmasını önerdi.

Kendilerine gazetenin 400. sayısını hediye ederek, ekip adına ofise teşrifleri ve plaket için Başkonsolosa teşekkürlerini sunan Müzekki Ahmet, şunları söyledi: “Küçük ofisimizde bizleri ziyaret ederek, onurlandırdığınız için ekip adına sizlere teşekkür ediyorum. Gazete sadece bir ofiste değil, biliyorsunuz. Bizim ofisimiz her yerde. Evimiz de ofis, ziyaret ettiğimiz yerler de ofis. Yani her yer ofis bizim için ve biz her yerde çalışıyoruz. Bu 10 yıl böyle çok acele geçti bizim için, ama o kadar da zor geçti. Tabii ki, hele Bulgaristan gibi bir ülkede Türkçe gazete çıkarmak pek kolay iş değil. Ama biz bütün bu ekibin sayesinde bunu başarıyoruz. Tabii ki, bazı ödüllerimiz de var. Geçen sene Kıbrıs Balkanlar Avrasya Türk Edebiyat Kurumu (KIBATEK) tarafından gazetemize 2016 Türk Diline Hizmet Ödülü verildi. Bunun yanı sıra Başmüftülükten ve başka kurum ve kuruluşlardan plaketler sunuldu. Yaptığınız bu güzel sürpriz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Her zaman soydaşlarımızla ilgili sizin o güzel faaliyetlerinizi elimizden geldiği kadarıyla yansıtmaya devam edeceğiz”.

Kaynak: Resmiye MÜMÜN


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS