Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Engelli ve yaşlılara yönelik sosyal hizmetler için yaklaşık 41,4 milyon leva harcanacak

Engelli ve yaşlılara yönelik sosyal hizmetler için yaklaşık 41,4 milyon leva harcanacak

01 Mart 2018

Engelli ve yaşlılara yönelik sosyal altyapının oluşturulmasına yaklaşık 41,4 milyon leva yatırım yapılacak. Kaynakların, 2014-2020 Büyümedeki Bölgeler Operasyonel Programı kapsamında “Yetişkinler ve Özürlülere Yönelik Sosyal Hizmetlerin Kurumsallaşmasının Kaldırılmasına Destek "adlı prosedür doğrultusunda sağlanması öngörülmektedir. Tartışma amacıyla başvuru kılavuzu taslağı yayınlandı.

Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanlığı tarafından idare edilen program kapsamında doğrudan hibe tahsisi prosedürünün Mart 2018'de başvuruya açılması öngörülmektedir.

Belirlenmiş kaynaklarla 29 belediyede (Varna, Veliki Preslav, Veliko Tarnovo, Vratsa, Gabrovo, Gorna Oryahovitsa, Dimitrovgrad (Kayacık), Dryanovo, Kazanlık, Kırcaali, Köstendil, Loveç (Lofça), Malko Tarnovo, Novi Pazar, Silistre, Sliven (İslimye), Smolyan (Paşmaklı), Sofya, Strumyani, Topolovgrad, Tırgovişte (Eski Cuma), Haskovo (Hasköy), Şumnu ve Yambol) çeşitli demans hastalıkları olan kişiler ve ailelerine destek vermek için 6 günlük bakım merkezi kurmak veya onarmak, döşemek ve donatmak planlanmaktadır. Engelli ve yaşlı insanlara yönelik bakım merkezleri, zihinsel bozuklukları olan kişilerin, zihinsel özürlü kişilerin, bunama hastalarının ve kendi kendine hizmet edemeyen yaşlıların yararına 68 merkez inşa edilecek veya onarılacaktır.

Sosyal hizmetlerin kurumsallaşmasının kaldırılması süreci, tedbirlerin tamamlayıcılığını ve tutarlılığını sağlamak için 2014-2020 İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı ile 2014-2020 Büyümedeki Bölgeler Operasyonel Programı arasında entegre ve koordineli bir şekilde uygulanacaktır. Yeni yapılan sosyal altyapıdaki yeni hizmetler ile ilgili yumuşak önlemler, 2014-2020 İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı kapsamında finanse edilecek.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS