Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Borisov’dan TIR kuyruğu sorununa Romanya’ya müdahale çağrısı

Borisov’dan TIR kuyruğu sorununa Romanya’ya müdahale çağrısı

07 Mart 2018

Başbakan Boyko Borisov, Rusçuk Tuna Köprüsü Sınır Kapısı’nda TIR kuyruğu sorununu çözmek için Romanya tarafından hızlı bir müdahale çağrısında bulundu. Bu, Romanya Başbakanı Viorica Dancila ile yaptığı telefon görüşmesi sırasında oldu. Dancila, bizzat kendisinin ülkedeki giriş ve çıkış sisteminin yanı sıra Romanya tarafındaki trafik teşkilatını ve tüm altyapıyı iyileştirme olanağını inceleme ve sınır kapısında trafiği hafifletmek için derhal harekete geçme konusunda taahhütte bulundu.

İki Başbakan, ayrıca, 4 ve 9 nolu ulaşım koridorları, limanların birbirine bağlanması, Tuna Stratejisi gibi bölgedeki ulaşım altyapı projelerinin geliştirilmesi ve inşası üzerinde görüştüler ve bu projelerin kıtanın bu bölgesindeki ülkelerde daha fazla yatırım, doğrudan ticari bağlantılar ve daha fazla iş pozisyonu yaratacağını vurguladılar. Borisov ve Viorica Dancila, tüm bölgesel projelerin uygulanmasının son derece önemli olduğunu ve yalnızca Balkan ülkeleri için değil, tüm AB üyesi ülkeler için de yararlı olacağı konusunda hemfikirdiler.

Başbakan Dancila, Bulgaristan Başbakanı’nı ortak bir hükümet toplantısı yapmak üzere Romanya'ya davet etti. Bulgaristan, Romanya, Sırbistan ve Yunanistan arasında yapılan dörtlü üst düzey toplantılardan olumlu sonuçlar alındığı kaydedildi. Romanya Başbakanı, Romanya'nın ev sahipliği yapacağı bu formattaki bir sonraki toplantının artık hazırlık aşamasında olunduğunu vurguladı.

Viorica Dancila, Bulgaristan Başbakanı’nı, Avrupa Birliği (AB) Dönem Konseyi Başkanlığını başarılı bir şekilde gerçekleştirmesinden dolayı tebrik ederek, Batı Balkan ülkelerinin AB’ye dahil edilmesi konusunun öncelikli olduğunu dile getirdi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS