Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7182 Lv.
GBP GBP 2.2751 Lv.
TRL TRL 0.3194 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
21 Mart 2019
HABERLER » Bulgaristan
Kümes hayvanlarının refahı için destek programına başvurular başladı

Kümes hayvanlarının refahı için destek programına başvurular başladı

13 Mart 2018

Bugün başlayan Kuşlara İnsancıl Davranmaya İlişkin Gönüllü Sorumlulukların Yerine Getirilmesine Destek Programı’na başvuru süresi 20 Mart 2018 tarihinde dolacak.

Başvurular, Devlet Tarım Fonu'nun (DFZ) bölge müdürlükleri tarafından kabul edilmektedir.

DFZ Yönetim Kurulu tarafından belirlenen 2018 yılı mali destek miktarı 34 560 000 levadır. Destek ödeneği, 2018-2022 döneminde geçerlidir.

Devlet yardımı, çiftçilere kümes hayvanları sektöründe gönüllü hayvan refahı taahhütlerini yerine getirmede desteklemeyi amaçlamaktadır. Kümes hayvanı üreticilerinin yaptıkları giderleri karşılamak veya gelir kaybına uğrayanların kayıplarının telafi edilmesi için yıllık yardım sağlanmaktadır. Yardım alan kümes hayvanı üreticisi, en az 5 yıllık bir süre için bir veya daha fazla önlemi uygulamayı taahhüt eder.

Tavuklar (16 haftası ile 78 haftası arasında), anne tavuklar (18 haftası ile 60 haftası arasında), piliçler, hindiler, kazlar ve ördekler (12 haftasına kadar-84 gün) için destekleme ödenecek.

Kümes hayvanları yetiştiricileri aşağıdaki destek önlemleri için başvurabilir:

- Tedbir A-2,5 mg / kg'dan fazla olmayan deoksinivalenol içeren yemlerin kullanılması;

- Tedbir B - Zorunlu standardın yüzde 10'undan daha az olmayan bir serbest taban alanı sağlanması. Bu tedbir, sadece anne tavuklar için uygulanır.

- Tedbir C - Taşıma sırasında kuşların refahının iyileştirilmesi (sadece kesimhaneye teslimatlar için);

- Tedbir D - Yatağa silikat mineralleri (perlit, alüminosilikatlar - kaolin, bentonit, zeolit (klinoptilolit), vb.) ekleyerek, amonyak emisyonlarının yüzde 30 azaltılması (14 ppm'ye kadar NH3 konsantrasyonunun garantisi). Tedbir sadece piliçler için uygulanır.

Destek ödemeleri 27 Mart 2018'de başlayacak.

Kaynak: Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 1059


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2018    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   e-mail: kircaalihaber@gmail.com   Webdesign: SWS