Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Borisov, Sefcoviç'e Balkan Doğalgaz Dağıtım Merkezi projesini tanıttı

Borisov, Sefcoviç'e Balkan Doğalgaz Dağıtım Merkezi projesini tanıttı

15 Mart 2018

Başbakan Boyko Borisov, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu’nun Enerji Birliği`nden Sorumlu Başkan Yardımcısı Maroš Šefčovič ile bir araya geldi. Toplantıda Borisov, Sefcoviç'e Balkan Doğalgaz Dağıtım Merkezi projesini tanıttı.

Başbakan projenin önemini vurguladı. Borisov’un ifadesine göre Balkan Doğalgaz Dağıtım Merkezi inşası projesi, Güneydoğu Avrupa'da serbest ve rekabetçi bir gaz piyasasını entegre etme ve geliştirme politikası için büyük önem taşıyor. Borisov, bu Balkan projesiyle de enerji piyasalarının liberalleşmesinin garanti altına alınacağını ve tüketiciler için enerjinin uygun fiyatlı olacağına işaret etti.

Toplantı sırasında Borisov, AB Komiseri'ne AB Konseyi'nin dönem başkanı olarak da ülkemizin istikrarlı bir Avrupa Enerji Birliği kurulması ve enerji alanındaki öncelikli konularda olumlu sonuçlar elde edilmesine yönelik çabalarını sürdüreceğini söyledi.

Bulgaristan Dönem Başkanlığının başlıca önceliği olan Batı Balkan ülkelerinin AB’ye üyelik perspektifi bağlamında Borisov, bölgedeki ara bağlantıyı artırmak için girişimlerin ilerleyişinden dolayı kendini övdü. Her ikisi de bölgesel işbirliğini ve bölgede enerji entegrasyonunu teşvik etmenin, güvenli, iyi işleyen ve uygun fiyatlı bir enerji sistemi oluşturulmasında önemli olduğu konusunda hemfikirdiler.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS