Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
“Özel Gereksinimli Gençlerin Önündeki Fırsatlar ve Zorluklar” konulu yuvarlak masa toplantısı

“Özel Gereksinimli Gençlerin Önündeki Fırsatlar ve Zorluklar” konulu yuvarlak masa toplantısı

02 Mayıs 2018

Kırcaali Valiliğinden verilen bilgiye göre Vali Yardımcısı Leman Ali, “Özel Gereksinimli Gençlerin Önündeki Fırsatlar ve Zorluklar” konulu yuvarlak masa toplantısına konuk oldu.

Yuvarlak masa toplantısı, gençlerin, pedagogların, psikologların ve velilerin katılımıyla Erasmus + Programı kapsamında gerçekleştirilen Gençlik Enerjisi Projesi kapsamında düzenlendi. Vali Yardımcısı, toplumun özel statülerine bakılmaksızın genç insanlar arasındaki eşitliği desteklemesi gerektiğini belirterek, forumun ev sahiplerini tebrik etti.

Proje yöneticisi Veselina Yurukova, özel gereksinimli gençlerin beceri ve yeteneklerini geliştirmek için gençlik topluluğuna tam olarak entegre edilmesi gerektiğini kaydetti.

Yuvarlak masa toplantısında Ulusal Kaynak Öğretmenleri Derneği Başkanı Dr. Kaloyan Damyanov da hazır bulundu. Dr. Damyanov, “Her birimizin özel gereksinimleri var. Bizim isteğimiz, gençlerin hayallerini gerçekleştirmeleri için fırsat eşitliği sağlamaktır. “On yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz?” sorusunu yönelttim kendilerine ve eczacıdan her şeyi yapabilmek istiyoruma kadar cevap aldım ve bu da bana hepimiz için güçlü bir perspektif çizen değerli genç insanlara sahip olduğumuza dair umut verdi" dedi.

Kırcaali Bölge Kaynaştırma Eğitimine Destek Merkezi Müdürü Marina Georgieva, mesleki amacının özel gereksinimli gençleri kaynaştırma ve onların toplumda kendilerini gerçekleştirme yeteneğine sahip insanlar olarak inşa etmelerine yardımcı olmak olduğunu söyledi.

Kırcaali Bölge Eğitim Müdürlüğü Organizasyon ve Metodoloji Faaliyeti ve kontrol Daire Başkanı Angelina Kostova ve özel gereksinimli çocuklara yönelik Dr. Petır Beron Okulu Müdürü Emiliya Mitreva, sosyal açıdan dezavantajlı çocukları kaynaştırmak için her taraftan gelecek kayıtsız şartsız ve sürekli bir desteğe ihtiyaç duyulduğunu söylediler.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS