Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Başbakan Borisov, İngiltere Başbakanı May ile görüşme yaptı

Başbakan Borisov, İngiltere Başbakanı May ile görüşme yaptı

17 Mayıs 2018

Başbakan Boyko Borisov, Avrupa Birliği (AB)-Batı Balkanlar Zirvesi için dün akşam Bulgaristan’a gelen İngiltere Başbakanı Teresa May ile bugün görüşme gerçekleştirdi.

Toplantının başlangıcında misafirperverliği için Borisov'a teşekkür eden May, bunun Bulgaristan'a ilk ziyareti olduğunu vurguladı. İngiltere Başbakanı, şu ifadeleri kullandı: “Sıcak karşılama için teşekkürler, ilk kez Bulgaristan'da olmaktan çok memnun oldum”.

AB Konseyi Bulgaristan Dönem Başkanlığı'nın Batı Balkan ülkelerinin Avrupa entegrasyonu konusuna vurgu yapmasından dolayı da Borisov’a teşekkür eden May,” Batı Balkanlar konulu bu üst düzey toplantıyı düzenlediğiniz için, bu konuyu, AB gündeminde ön plana çıkardığınız için ve bu konunun öncelikli olması konusunda böyle büyük bir rol oynadığınız için teşekkür ederim” dedi.

Borisov, bunun üzerine Birleşik Krallık’ta Temmuz ayında düzenlenecek olan zirvede İngiltere’nin Batı Balkan ülkelerinin kalkınması meselesinin gündemde tutulması konusundaki desteğine güvendiğini söyledi.

İngiltere Başbakanı Teresa May,”Bu konuyu gündemde tutmaya devam edeceğiz. Burada elde ettiğiniz sonuçları görüyoruz. Temmuz toplantısında konuyu geliştirmeye devam edeceğiz. Temel amaç sanırım, Batı Balkan ülkelerinde güvenlik, istikrar ve refah sağlamaktır” diye vurgulayarak, daha fazla başarı elde etmek için devletlerin birlikte çalışmalarının önemli olduğunu ekledi.

Teresa May,”Bence birlikte çalışırsak, çok daha fazlasını yapabiliriz. Ve İngiltere ve Bulgaristan'daki iki zirvenin organize edilmesinin birlikte ve daha iyi çalışabileceğimizi gösterdiğini düşünüyorum” diye özetledi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS