Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7442 Lv.
GBP GBP 2.1593 Lv.
TRL TRL 0.2545 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
08 Temmuz 2020
HABERLER » Bulgaristan
Bakan Angelkova: Bu yaz 4 milyardan fazla turizm geliri bekliyoruz

Bakan Angelkova: Bu yaz 4 milyardan fazla turizm geliri bekliyoruz

02 Haziran 2018

Turizm Bakanı Nikolina Angelkova katıldığı bir programda, “Başbakan Borisov, Moskova'da Bulgaristan ile Rusya arasındaki ilişkiyi güçlendirmek arzusuyla çok iyi toplantılar düzenledi. Bu da özellikle turizm açısından önemlidir, çünkü Rusya mümkün olduğu kadar çok turist çekmek için en önemli pazarlarımızdan biridir” diye konuştu.

Angelkova, “Her alanda iyi ilişkilere sahip olmak önemlidir, ancak her zaman turizm açısından iyi ilişkilere sahip olduğumuzu vurgulamak istiyorum. Yine iyi temasların ve Başbakan Borisov ile Cumhurbaşkanı Putin arasındaki iyi ilişkiler sayesinde, 2016 yılında ülkedeki Rus turistlerin rekor büyümesini yaklaşık %30 ile kaydetmeyi başardık. Ayrıca, iki lider arasındaki görüşme sayesinde güvenlik konusunda çok yakın bir işbirliği başladı. Dolayısıyla, bu çabaların sonuçları görünüyor ve gerçekten de, bu ziyaret çok önemliydi ve bence Başbakan ve Cumhurbaşkanı Putin, ilişkileri güçlendirmek ve ileriye doğru hareket etme arzusunu açıkça dile getirdiler, böylece ortak ilgi alanlarındaki projelerimizden en iyi şekilde faydalanabiliriz” dedi.

Ancak, turizm konulu müzakerelerin başarısı ile ilgili olarak, Angelkova şunları açıkladı: “İlk defa, yine Başbakan Borisov ve Cumhurbaşkanı Putin'in desteğiyle gelecek 2019 yılında Bulgaristan’da Rusya’nın turizmi ve Rusya’da Bulgaristan’ın turizmi yılı gerçekleştirilecek. Bu ilk defa oluyor ve pratikte tüm Rus yönetiminin maksatlı olarak Bulgaristan’a yönelik çalışmasına olanak tanıyor. Bu çok önemlidir, çünkü bu şekilde Rus turistlerin daha da ilgisini çekeceğiz.”

Angelkova ayrıca, önümüzdeki yaz sezonunda Rus turistlerin büyük bir çıkışının beklendiğini tahmin ettiğini söyledi. Bakan, ”Katıldığım St. Petersburg Forumunda da bunu izah ettim ve aynı zamanda Başbakan Borisov'un ziyaretleri sırasında katıldığım toplantılarda, Rus turistlerin Bulgaristan'a olan yoğun ilgisini yineledik ve Bulgaristan’ın Rusya pazarı açısından gittikçe daha sürdürülebilir bir hedef haline geldiğini kaydettik. Ancak, sahip olduğumuz bilgiler, yaklaşık %5'lik bir artış gösteriyor ki, başarılı olursak, ülkemiz gerçekten sürdürülebilir ve tanınan bir hale gelecek. Çünkü sahip olduğumuz değerlendirmeler, ardı ardına üç yıl içinde, aynı pazarda, özellikle de etrafımızdaki tüm jeopolitik durum göz önüne alındığında, böyle bir sürdürülebilirliğe sahip olmanın nadiren gerçekleşmesidir” diye izah etti.

Rusya dışında, Nikolina Angelkova, ülkemizin Almanya'dan gelen turistler açısından çok yüksek bir büyüme kaydettiğini açıkladı - 2016 ve 2017 için %48'in üzerinde. Bu, Almanya'nın Bulgaristan'daki yaz turizmi açısından ilk sırada olduğu gibi, diğer piyasalardan gelen düşüşleri telafi ettiğini belirterek, Polonya ve Çek pazarlarında da bir büyüme olduğunu açıkladı. Romenler, genel olarak Yunanlılarla birlikte, yıl boyunca turizme yönelik birinci yerde olduklarını dile getiri.

Turizm Bakanı, “Potansiyel olan diğer pazarlara yöneliyoruz. Rezervasyon ve uçuş taleplerinden, genel büyümenin yaklaşık% 5 olacağı bir analiz yapıyoruz. Geçtiğimiz yıl yaz turizminden elde edilen gelir 3,7 milyar leva oldu, bu yüzden bu yazın en az 4 milyara ulaşmasını bekliyoruz. Bulgaristan hiçbir zaman alkol turizmi için bir hedef olmadı. Bulgaristan, esas olarak aile turizmine yönelik bir belde olarak bilinmektedir” diye açıkladı.

Slanchev Bryag beldesinin devlet hazinesine en çok gelir getirdiğini açıkladı - neredeyse bir milyar leva ve ona göre çok fazla gelir getiren bir şey kolayca yok edilmemeli.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 08 TEMMUZ 2020     

-Toplam PCR Test Sayısı:159 818
-Son 24 Saat PCR Test Sayısı:3 467
-Toplam Vaka Sayısı:6 102
-Aktif Vaka Sayısı:2 811
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:188
-Toplam Vefat Sayısı:254
-Son 24 Saat Vefat Edenler:4
-Hastanelerde Yatanlar:483
-Yoğun Bakımda Olanlar:32
-Toplam İyileşenler:3 037
-Son 24 Saat İyileşenler:37

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS