Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7725 Lv.
GBP GBP 2.27 Lv.
TRL TRL 0.3079 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
10 Aralık 2019
HABERLER » Kırcaali
Başmüftü Yardımcısı Birali Birali Ulusal Dini Topluluklar Meclisi Başkanı Seçildi

Başmüftü Yardımcısı Birali Birali Ulusal Dini Topluluklar Meclisi Başkanı Seçildi

05 Haziran 2018

Sofya Katolik Ekzarhlığı’nda 31 Mayıs’ta Ulusal Dini Topluluklar Meclisi’nin toplantısı gerçekleşti.

Toplantının gündem başlıklarından bazıları Dini Topluluklar Meclisi’nin geçen dönemde çalışmaları, tamamlanan projeleri, Varna’da şubesinin açılması oldu. Gelecekte Plovdiv, Ruse ve Bugaristan’ın başka yerleşim yerlerinde de şubeler açılması bekleniyor.

Başka bir gündem noktası da Dini Topluluklar Meclisi’nin daha iyi çalışabilmesi için şu anki tüzikte değişiklik ve madde eklenmesinin yapılmasıydı.

Ulusal Dini Topluluklar Meclisi Başkanı Dr. Rupen Krikoryan sunduğu raporda geçen dönem için Ulusal Dini Topluluklar Meclisinin çalışmalarını anlattı.

Toplantıda iki yıllık bir dönem için yeni yönetim kurulu ve başkan da seçildi. Bulgaristan Müslümanları Diyaneti Başmüftü Yardımcısı Birali Birali ve iki delegasyon üyesi Cemal Avuşin ve Hayri Emin tarafından temsil edildi.

Yeni yönetim kurulu kesinleştikten sonra Katolik topluluğundan papaz Petko Vılov Ulusal Dini Topluluklar Meclisi başkanlığına Müslümanlar topluluğunun temsilcisi olan Başmüftü Yardımcısı Birali Birali’nin seçilmesini teklif etti. Delegasyon üyeleri çoğunluk ile oylarını Birali Birali’ye vererek yeni Ulusal Dini Topluluklar Meclisi başkanını seçtiler.

Tüzikte yeni değişkliklere göre bu yönetim iki yıllık bir süre için seçiliyor. Bu sürenin dolmasından sonra başkanlık yeri şimdiye kadar başkanlık yapmamış olan bir sonraki dini topluluğa veriliyor.

Yeni başkan verilen güven için teşekkür etti ve bugüne kadar uyulan “Farklılığımız ile beraberiz.” konsepti ile devam edeceğini söyledi.

“Bu hayat geçici ve topluma verebileceğimiz her şeyi vermezsek, görevimizi yerine getirmemiş oluruz.” dedi Ulusal Dini Topluluklar Meclisi’nin yeni başkanı Birali Birali.

Yazar: Özlem Tefikova

Kaynak: Başmüftülük


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS