Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7442 Lv.
GBP GBP 2.1593 Lv.
TRL TRL 0.2545 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
03 Temmuz 2020
HABERLER » Bulgaristan
Nakliyeciler: AP’nin uzlaşma metinlerini reddetmesi, bizi AB’den uzaklaştırıyor

Nakliyeciler: AP’nin uzlaşma metinlerini reddetmesi, bizi AB’den uzaklaştırıyor

19 Haziran 2018

Düzenlenen basın toplantısında konuşan Uluslararası Nakliyeciler Derneği Müdürü Yordan Arabaciev, şunları kaydetti: “Nakliyecilerle ilgili en son Avrupa Birliği (AB) Parlamentosu kararı, bizi AB’den uzaklaştırmaktadır. Eski üye devletler, coğrafi olarak kıtanın kenarında bulunan ve yeni protesto eylemlerine hazır olan daha yeni üye devletlerin taleplerine uyma niyetinde değildir. Uluslararası taşımacılık için coğrafya önemlidir. Biz, yüzlerce değil, binlerce kilometre uzağız. AB'de yasal olarak varız, ancak Birliğin kalbine fiziksel olarak ulaşmak için kamyonlarımız dış sınırlardan geçmelidir”.

Meslek örgütü müdürü, Avrupa Parlamentosu'nun Taşımacılık Komitesi’ne Avrupa Komisyonu, Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlamentosu Paketi arasında Hareketlilik Paketi hakkında tartışma başlatması için yetki verilmesine ilişkin teklifi reddetmesi ile ilgili yorumda bulundu.

Uluslararası Nakliyeciler Derneği, bütün bunların Doğu Avrupa'daki az sayıdaki kazançlı bir mesleki faaliyetinin devralınmasına ve Bulgar nakliyecilerini yabancı şirketlere çalışmaya zorlamaya yönelik idari bir girişim olduğundan şüphe duyuyor. Dernek ayrıca bazı taşımacılık şirketlerinin katılmadığı bir Otomobilciler Odası kurulmasına destek verdi.

Arabaciev,”Avrupa Parlamentosu'nun kararı, doğrudan coğrafi olarak kıtanın kenarında bulunan ülkelere yönelik Batı-Doğu ekseninde bir siyasi tutumun devamıdır” dedi.

Avrupa Parlamentosu Taşımacılık Komitesi, Bulgar nakliyecilerin AB Hareketlilik Paketi'ne karşı protesto gösterileri ve Bulgaristan’ın sektörün taleplerinin arkasında durması üzerine 4 Temmuz'da uzlaşma metinlerini oylamaya sundu.

Aynı işe eşit ücret prensibine dayalı yurt dışına işçi gönderilmesine yönelik AB kurallarının, kabotaj taşımacılığı yapan nakliyecilere yönelik de uygulanmasını öngörüyordu, ancak Taşımacılık Komitesi teklifi reddetti. Şirketler işlerini öyle organize etmek zorunda kalacak ki, nakliye şoförleri haftada bir dinlenme için evlerine ya da tercih ettikleri başka bir yere dönebilsinler ki bu da her üç haftada bir olacak.

Ancak haftalık dinlenme, şirket tarafından sağlanan kalacak bir yerde veya aracın kabininde, yalnızca yeterli koşullar ve güvenliğe sahip belirlenmiş bir park alanına park edildiyse yapılabilir. Avrupa Parlamentosu üyeleri, yemek pişirme, sıhhi koşullar, WIFI ve güvenlik de dahil olmak üzere bu alanların sahip olması gereken ayrıntılı bir koşullar listesi tanıttılar.

Arabaciev,”Bu ret kararı, özellikle Fransa’nın AP milletvekillerinin hoşuna gitmediği gerçekten de Taşımacılık Komitesi düzeyinde bir atılım gerçekleştirildiğinin kanıtıdır” diye dikkat çekti.

Uluslararası Nakliyeciler Derneği Müdürü, ”Profesyoneller olarak politik yollarla ve mekanizmalarla bazı ülkelerin çıkarlarının, kendi iç sektörel sorunlarını, diğer ülkelerin pahasına ve AB'nin kabul ettiği tüm temel hakları ihlal edecek şekilde çözmek için nasıl dayatıldığını görüyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 03 TEMMUZ 2020     

-Toplam PCR Test Sayısı:147 524
-Son 24 Saat PCR Test Sayısı:3 155
-Toplam Vaka Sayısı:5 315
-Aktif Vaka Sayısı:2 281
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:161
-Toplam Vefat Sayısı:232
-Son 24 Saat Vefat Edenler:0
-Hastanelerde Yatanlar:443
-Yoğun Bakımda Olanlar:31
-Toplam İyileşenler:2 802
-Son 24 Saat İyileşenler:80

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS