Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7442 Lv.
GBP GBP 2.1593 Lv.
TRL TRL 0.2545 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
05 Temmuz 2020
HABERLER » Kültür, Eğitim ve Sanat
Eğitim Sendikası: İyi tutum sergileyen öğrenciler için lise mezuniyet sınavı olmasın!

Eğitim Sendikası: İyi tutum sergileyen öğrenciler için lise mezuniyet sınavı olmasın!

22 Haziran 2018

Podkrepa Emek Konfederasyonu’na bağlı Eğitim Sendikası, iyi tutumu teşvik edecek ve lise mezuniyet sınavından muaf tutulma imkanı sunacak tutum notu uygulanmasını önerdi.

Sendika Başkanı Yuliyan Petrov’un ifadelerine göre, tutum notu önceden de eğitim sistemimizde uygulandı ve Romanya, Polonya, Slovakya gibi birçok ülkede olduğu gibi eğitim diplomasında da yer almalıdır.

Eğitim Sendikası, lise yıllarında iyi bir tutum sergileyen bir öğrencinin 12. sınıfın sonunda yapılan lise mezuniyet sınavına girmemesine imkan tanınmasını da önerdi.

Sendikacılara göre, bu şekilde öğrenciler sınava girmemek için daha fazla başarılı olmaya teşvik edilecektir. Sendika Başkanı, ”Henüz bir formülümüz yok, ancak yıllar önce lise mezuniyet sınavından muaf tutulmak için ortalama ders notu 5’ti. Öğrencilerin, lise mezuniyet sınavından muaf tutulmaları için son 2-3 eğitim ve öğretim yılında ortalama ders notunun 6 olması yeterli olabilir” diye izah etti.

Petrov, lise mezuniyet sınavının önemli olduğunu ve iptal edilmemesi gerektiğini, ancak öğrencilerin arzu ettiği üniversite bölümüne girebilmeleri için üniversite sınavına ciddi bir hazırlık yapmaya başladıklarına dikkat çekti.

Sendikacıların, 7. sınıfın sonunda yapılan dış değerlendirme sınavı hakkındaki görüşleri farklıdır. Öğrencilere göre, sadece birkaç dersten sınava girilmemesi gerekir, çünkü ilköğretim mezunları tüm derslerde başarılı olmalıdır.

Petrov,”Sadece belirli derslere odaklanmaları genel kültürleri ve eğitim ve sosyalleşme düzeyleri için yararlı değildir” diye izah etti.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 04 TEMMUZ 2020     

-Toplam PCR Test Sayısı:150 062
-Son 24 Saat PCR Test Sayısı:2 538
-Toplam Vaka Sayısı:5 497
-Aktif Vaka Sayısı:2 366
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:182
-Toplam Vefat Sayısı:239
-Son 24 Saat Vefat Edenler:7
-Hastanelerde Yatanlar:450
-Yoğun Bakımda Olanlar:29
-Toplam İyileşenler:2 892
-Son 24 Saat İyileşenler:90

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS