Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7442 Lv.
GBP GBP 2.1593 Lv.
TRL TRL 0.2545 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
13 Temmuz 2020
HABERLER » Bulgaristan
Meyve ve sebze üreticileri, AB’den hibelerin dağılımından memnun değil

Meyve ve sebze üreticileri, AB’den hibelerin dağılımından memnun değil

22 Haziran 2018

Bulgaristan Ulusal Radyosu’na (BNR) konuşan Ulusal Bahçıvanlar Birliği Başkanı Mariyana Miltenova,”Meyve ve sebze sektörü, önceki iki programlama döneminde olduğu gibi muhtemelen destek için son sıralarda olacaktır” diye endişesini dile getirdi.

Miltenova, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu’nun devletin hibelerin dağıtım şeklini korumaya yönelik Ulusal Stratejik Planı kimin yazacağına karar vermesi imkanı tanıdığını söyledi. Ulusal Bahçıvanlar Birliği Başkanı’nın ifadelerine göre, hibe dağıtımına kurumlar, uzmanlar ve meslek kuruluşları da dahil edilmelidir, ancak nüfusun görüşü de alınmalıdır.

Fakat Miltenova, bu stratejik planları geliştirecek ekiplerin seçiminde ve elenmesinde öznelcilik olacağını düşünüyor. Ulusal Bahçıvanlar Birliği Başkanı’nın ifadelerine göre, ödemelerdeki tavan bir seçenektir, çünkü yeniden dağıtımın küçük çiftliklere veya ikinci ayağına yapılabileceği söyleniyor.

”Bu aşamada Avrupa Komisyonu, yapay olarak ayrılmış çiftliklere yönelik herhangi bir kontrol ve yaptırım sunmamaktadır” diye uyaran Miltenova, sektörlerin karşı karşıya getirildiği söyledi.

Ulusal Bahçıvanlar Birliği Başkanı,” Umarım Bakan’ın şahsında Tarım Bakanlığı, devletin ve vatandaşların çıkarlarını düşünecektir ve bu konuyla ilgilenecektir. Tüm analizler, Bulgaristan ve Romanya'da en az meyve ve sebze tüketildiğini göstermektedir. Bulgaristan’da tüketilenlerin burada üretilmediğinden hiç bahsetmeyelim” dedi.

Dernek, AK tarafından yapılacak izlemenin her yıl yapılmasını önerdi. Miltenova, bunun nedenlerini şöyle izah etti: “Uygulanmakta olan birçok önlem ve programdan memnun olmayan birçok çiftçi var. Bu nedenle, bazı alınan kararlar, çiftçilerin uygulanan yaptırımların nedenlerini bilmeleri için yeterince şeffaf değildir. Önerimizde prosedürlerin basitleştirilmesini ve belirli nedenlerden dolayı mı, yoksa sadece şüphelerden dolayı mı, çiftçilere ne zaman yaptırım uygulandığının bilinmesi gerektiğini yazdık”.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 12 TEMMUZ 2020     

-Toplam PCR Test Sayısı:175 136
-Son 24 Saat PCR Test Sayısı:2 806
-Toplam Vaka Sayısı:7 175
-Aktif Vaka Sayısı:3 597
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:211
-Toplam Vefat Sayısı:267
-Son 24 Saat Vefat Edenler:0
-Hastanelerde Yatanlar:532
-Yoğun Bakımda Olanlar:33
-Toplam İyileşenler:3 311
-Son 24 Saat İyileşenler:3

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS