Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
19 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Otobüs firmaları, Başbakan’dan konfederasyon kurulmasını talep etti

Otobüs firmaları, Başbakan’dan konfederasyon kurulmasını talep etti

03 Temmuz 2018

Otobüsle yolcu taşımacılığı yapan firmalar, Başbakan'a gönderdikleri mektupla konfederasyon kurulmasını talep etti. Buna ilişkin kararın, Bulgaristan Ulusal Otobüs Taşımacılığı Birliği, Ulaştırmada Ekonomik Girişim İçin Meslek Birliği, Ulusal Otobüs Taşımacılığı Birliği, Ulusal Taşımacılar Birliği, Bulgaristan Otomobil Taşımacılar Şirketi, Bulgaristan Yolcu Taşımacılığı Federasyonu ve Ulusal Taşımacılar Birliği Varna Şubesi arasında 28 Haziran 2018 tarihinde yapılan toplantıda alındığı bildirildi.

Bu kuruluşlar, GERB, Birleşik Vatanseverler ve İrade Partisi tarafından önerilen bir Otomobil Taşımacılığı Odası kurma fikrine karşı olduklarını açıklamıştı.

Konuyla ilgili yapılan basın açıklamasında şöyle denildi: ”Konfederasyon, bir yandan ulusal düzeyde temsil edilen meslek örgütlerinin profilini koruyacak, diğer yandan da iletişim için birleşik bir meslek örgütü belirlemek için devlet yönetiminin beklentilerini karşılayacak, tabii ki bu, temsiliyet şartları belirlendikten sonra olacak”.

Onların hedefi, otobüs taşımacılığına ilişkin örgütlerin konfederal yönetime sahip olmasıyla hedeflerine ulaşma ve Bulgaristan'daki otobüs taşımacılığının sürdürülebilir kalkınması için çabalarını birleştirme fırsatına sahip olmasıdır.

Örgütler, toplu yolcu taşımacılığı yapan çok sayıdaki taşımacılık şirketinin meslek örgütlerine üye olmadığına ve konfederasyon çatısı altında birleşmenin, her birinin üye olmak istediği meslek örgütü seçmesine izin vereceği gibi bu şekilde bir birleşmenin konfederasyona üye olacak yeni örgütlerin de kurulmasına imkan vereceğine dikkat çekiyor.

Meslek örgütlerinin bir konfederasyon çatısı altında birleşmesi anayasal haklara, yani örgütlenme özgürlüğüne dayanacaktır. Meslek örgütlerinin genel kurullarında üyelik kararının onaylanmasından sonra konfederasyon kurma süresi Eylül ayı ortalarına kadardır.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS