Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Yaz Kur’an kurslarına çocuklarımızı ve torunlarımızı gönderelim, hayırlılar kervanına dahil olalım

Yaz Kur’an kurslarına çocuklarımızı ve torunlarımızı gönderelim, hayırlılar kervanına dahil olalım

04 Temmuz 2018

Kıymetli Müminler! Yüce Allah bizlere “İnsanlığın yararına olan, hayırlı ve faydalı işlerde birlikte hareket etmemizi, günah içerikli ve nahoş işlerde de birbirimizi uyarmamızı“ emrediyor.

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s) ise hayırlı insanları şu hadisi ile ifade ediyor, “Sizlerin en hayırlıları Kur’an-ı Kerimi öğrenen ve başkalarına öğretenlerdir”.

Bu hadis-i şerif bizlere din eğitiminin ehemmiyetini beyan ediyor, ya öğreten ya da öğrenen olmamız gerektiğini işaret ediyor. Esasında ilim beşikten mezara kadar öğrenilir. İlahiyat veya imam hatipte eğitim gören kardeşlerimiz, eğitimi esnasında öğrenendir (öğrencidir), yaz tatilinde köyünde veya kasabasında Başmüftülüğün çatısı altında yürütülen Kur’an Kursu hocasıdır, dolayısıyla da öğretendir.

Değerli Müslümanlar!
Bizlerin her dönemde insalığın yararına olan projelerimiz ve anlamlı çalışmalarımız olmalı! Henüz yeni gönderdiğimiz mübarek Ramazan ayında halkımız ile iftar ikramları sayesinde buluşmalar düzenledik, zekât ve sadaka-i fitrelerimiz ile ihtiyaç sahibi kardeşlerimizi sevindirdik, Başmüftülük “İslam Eğitimine destek” kampanyasına katkı sağladık, yardımlaşma ve dayanışma ilkeleri ile hareket ettik Mevlam kabul buyursun.

Başmüftülüğümüzün çatısı altında yürütülen yaz kuran kurslarına maddi ve manevi katkı sağlamalı, çocuklarımızı ve torunlarımızı yaz tatili döneminde kurslarımıza göndermeli, daha verimli olmaları adına seferber olmalıyız. Kurban bayramı günlerinde “Başmüftülük vekâlet yolu ile kurban” projesine katılarak ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırılacak olan kurban hisseleri için katkı sağlamış ve bayramlarını tebrik etmiş olabiliriz. “Genç aile yılı” projemiz sayesinde 25 yeni oluşacak olan ailenin toplu düğünlerini organize ederek, muhtelif hediyelikler sağlayarak mutlulukların artmasına vesile olabiliriz. “Başmüftülük yetimler projesi“ ile yardım elimizi babası olmayan şu an itibariyle 240 yetimimize uzatabilir, dualarına nail olabiliriz, vakıflar birimi sayesinde bir camiyi tamir ettirebilir, kapalı olan bir camiyi ibadete açtırabiliriz.

Hangi projeyi seçersek seçelim hedefimiz her daim Allah’ın rızası olmalıdır. Zira Müslüman yaratandan ötürü yaratılanı sever ve hayırda mesafe kat eder.

Duyarlı mü’minler!
Kırcaali ilimizde şu an elli noktada Yaz Kur’an kursları ile hizmetinizde olmaya çalışıyoruz. Kurslarımız sayesinde, yavrularımıza Temel Dini bilgiler kazandırmayı, helal- haram hassasiyetini öğretmeyi, ana- babaya olması gerekli saygınlığı bildirmeyi, sağlıklı Allah inancı ve peygamber sevgisi gibi pek çok önemli konuyu öğretmeyi hedefliyoruz.

Gayret ve yardımlarınız ile temennimiz Kur’an kurslarımızın sayısını arttırmak, kurs yapılmayan köy ve mahalle kalmamasını sağlamak, kurslarımızın çoğunluğunu merkezi hüviyete taşımak, yaz kurlasrımızı da senelik statüsüne taşımak.

Mevlam cümlemizi Peygamberimizin (s.a.s) müjdesine nail eylesin.
Hayat kitabımız Kur’an-ı Kerimi öğrenmeyi ve başkalarına da öğretmeyi nasip eylesin.
Dünyada Kur’an ve Hadisler rehberimiz modelimiz olsun, ahirette şefaatçımız olsun.

Hürmet ve Muhabbetlerimle
Beyhan Mehmed
Kırcaali Müftüsü

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS