Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
20 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
290 okulda yenilikçi projeler uygulanacak

290 okulda yenilikçi projeler uygulanacak

04 Temmuz 2018

290 okulda yenilikçi projeler uygulanacak. Yenilikçi okulların tam listesi bugünkü Hükümet toplantısında onaylandı. Liste 103 yerleşim yerinde bulunan eğitim kurumlarını içermektedir.

Başkentteki tüm büyük özel okulların 2018-2019 eğitim öğretim yılında başlayan projenin ilk aşamasına dahil edilmesi dikkat çekicidir.

Başbakan basın merkezinden yapılan açıklamada okulların, 31 Ocak'a kadar inovasyon projelerini Eğitim ve Bilim Bakanlığı'na sunması gerektiği belirtildi. Bu projeler, öğrenim sürecinin düzenlenmesi veya içerikte yenilikçi unsurları geliştirmeye ve uygulamaya, yönetimi, öğrenimi ve eğitim ortamını yeni veya gelişmiş bir şekilde düzenlemeye, yeni öğrenim metotları kullanmaya ve öğretim içeriğini, okul müfredat programlarını ve eğitim planlarını yeni bir şekilde geliştirmeye yönelik olmalıdır.

Yenilikçi süreçler 4 yıla kadar sürecek ve okuldaki eğitim sürecindeki katılımcıların tümünü veya bir kısmını kapsayacak, her bir eğitim öğretim yılı için somut ilerleme aşamaları ve izlenecek sonuçlar açıklayacak.

Öğrencilerin kişisel, entelektüel ve duygusal gelişimi ile ilgili hedef ve fikirler olup, dini inançlar ve onların uygulamasını telkin eden hiçbir projeye izin verilmemektedir.

Listede yer alan eğitim kurumları, psikologlar, sosyologlar, pedagoji uzmanları, bilim alanının temsilcileri, eğitim, bilim ve teknoloji alanındaki yeniliklerin yaratılması ve uygulanması konusunda kendini kanıtlamış deneyime sahip olan kişilerin yer aldığı Yenilikçi Okullar Komisyonu tarafından onaylanmıştır.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS