Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
20 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Resmi Murat, Şeytan Köprüsü yolunda inceleme yaptı

Resmi Murat, Şeytan Köprüsü yolunda inceleme yaptı

06 Temmuz 2018

Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı Resmi Murat, Dyadovtsi (Dedeler) köyünden Şeytan Köprüsü’ne kadar uzanan yol kesiminin bir kilometresinde daha yürütülen asfalt yenileme çalışmalarının ne kadar ilerlediğini bizzat yerinde gördü. Yol incelemesinde Belediye Başkanı’na yardımcıları Necmi Mümünhocov ve Nasko Kiçukov, Ardino Belediyesi Başmimarı Rosen Haciev ve Belediye Meclisi üyeleri eşlik ettiler.

Belediye Başkanı Resmi Murat, turizm altyapısının iyileştirilmesinin Belediye yönetiminin çalışmalarında öncelik olduğunu kaydetti. Resmi Murat, “Candan yürekten çalıştığın zaman hedeflere ulaşılır ve hayaller gerçek olur. Amacımız, ilçe topraklarında bulunan taşınmaz kültür mirasının turistler ve ziyaretçiler için erişilebilir olmasıdır. Kültürel mirasın korunması ve popülarize edilmesi her zaman Kültürel Miras Yasası ile uyumludur” diye belirtti.

Eğer bir hatırlatma yapacak olursak, Ardino ile kasabanın sembolü haline gelen Şeytan Köprüsü arsındaki 5 km’lik yol kesimi, Şeytan Köprüsü Üzerinden Ardino’nun Cennet Yollarına adlı projesi kapsamında onarıldı. Köprünün özgün görünümünün bozulmaması için köprü yanındaki yaklaşık 2 km’lik bir yol kesimi asfaltlanmadı.

Kaynak: Güner ŞÜKRÜ


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS