Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7473 Lv.
GBP GBP 2.1232 Lv.
TRL TRL 0.3187 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
23 Eylül 2019
HABERLER » Bulgaristan
Bakan Nankov, Çinli şirketlerle karayolu altyapı projeleri için işbirliği anlaşmaları imzaladı

Bakan Nankov, Çinli şirketlerle karayolu altyapı projeleri için işbirliği anlaşmaları imzaladı

06 Temmuz 2018

Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık İşleri Bakanlığından verilen bilgiye göre, Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık İşleri Bakanı Nikolay Nankov, bugün beş büyük Çinli şirket ile Şipka Tepesi altında tünel, Karadeniz Otoyolu, Rusçuk-Veliko Tırnovo Otoyolu, Hemus Otoyolu, Vidin - Botevgrad yüksek hızlı karayolu ve başka projelerin gerçekleştirilmesi için işbirliği anlaşmaları imzaladı.

Bulgaristan'da karayolu altyapı projelerine yatırım yapmak isteyen şirketler şunlardır: China Communications Construction Co, China Road and Bridge Corporation, CITIC Construction, China Machinery Engineering Corporation ile ortaklık halinde Mizrahi Real Estate Group inc ve PowerChina International Group Limited ile ortaklık halinde Quantum Global Solutions.

İmza töreninde konuşan Bakan Nankov,” Bağlantı yolları, bizim için en önemli önceliktir” dedi ve ülkemiz topraklarından beş trans Avrupa ulaştırma koridorunun geçtiğini hatırlattı. Nankov, Bulgaristan'ın avantajları olarak yalnızca Avrupa'dan Orta Doğu ve Asya'ya doğrudan erişime sahip stratejik coğrafi konumunu değil, aynı zamanda iş yapmak için elverişli koşullar, istikrar, AB üyeliği, vb. şeyleri sıraladı. Bakan, “Tuna Nehri üzerinden Batı Avrupa ile bağlantısının ve İpek Yolu üzerindeki Karadeniz'e ve İran Körfezi'ne en doğrudan bağlantısının Bulgaristan topraklarından geçmesinden dolayı Avrupa'nın Asya ile bağlantı kurması sürecinde oynayacağımız önemli bir rolümüz olması gerektiğine inanıyoruz” diye kaydetti.

Nikolay Nankov, son yıllarda Bulgaristan ile Çin arasındaki yoğun siyasi diyalogun, her alanda verimli bir işbirliği için bir çerçeve oluşturduğunu ve ülkemizin Orta ve Doğu Avrupa ülkeleri ve Çin arasında işbirliği girişiminin çeşitli formatlarını desteklediğini ve katıldığını hatırlattı.

Bakan Nankov, Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanlığı’nın Çin ile diyaloğu sürdürdüğüne ve 2016 yılında Konut ve Kentsel ve Kırsal Kalkınma Bakanlığı ile işbirliği anlaşması imzalandığına dikkat çekti. Bakan, bu şekilde inşaat ve mimarlık alanında ikili ilişkileri güçlendirmek ve genişletmek için koşulların yaratıldığını ve kalıcı bir ortaklık kurulması ve ekonomik bağların güçlendirilmesi için bir ön koşul oluşturulduğunu kaydetti.

Nankov,” Çinli şirketlerin yatırım projeleri, yasal, yenilikçi, istihdam yaratıcı ve sosyal sorumluluk projeleri olduğu için ekonomimiz için bir artı olacaktır” dedi.

Kaynak: Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 1160


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


fes 2018-07-06 23:54:05
Çin ipek yolu projesi gereğince Bulgaristan'a da el atıyor. Bu iyi bir gelişmedir. Ne var ki okyanus ötesi bu duruma kızar. Orta doğuyu karıştırmasının İran'a müdahale etmek istemesinin esas nedeni Çin'in önünü kesmektir. G-7 yedi zirvesinde Trump'ın Merkel'in önüne iki şeker atması çok ilginçti. Dünyada ilginç şeyler oluyor.
Habip Kallavi 2018-07-07 12:34:02
Amerika türklerin samimi dostluğuna dostlukla karşılık vereceğine onları küçümseme, çıkarlarını yok sayma, ordusunu aşağılama yolunu seçti. Türk karakterini bilenler bilir, bu küstahlığa er veya geç bir cevap verilecektir.. Madem öyle işte böyle. Onlarca imparatorluk, devletler kurmuş bir millet böyle bir aşağılamayı kaldıramaz. Çin var , Rusya var, Almanya var. Yeni bir dünya kurulup yola devam edilir. İşte o zaman 150 sene önce Balkanlarda başlamış bulunan düşmanlıklar son bulabilir ve "Pax Otomana" yeniden tesis edilir.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS