Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
19 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Şeytan Köprüsü’nde Balık Festivaline büyük ilgi

Şeytan Köprüsü’nde Balık Festivaline büyük ilgi

09 Temmuz 2018

Şeytan Köprüsü yanında bu yıl ikincisi yapılan Balık Festivali, ilin ve ülkenin farklı bölgelerinden balık avı tutkunlarını bir araya getirdi. Balık avı yarışmasına Ardino (Eğridere), Kırcaali, Momçilgrad (Mestanlı), Smolyan (Paşmaklı)ve Peştera’dan balıkçılar katıldı.

Yarışmanın açılışını yapan Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat, “Bugün Ardino için gerçek bir bayram” diye kaydetti. Belediye Başkanı tüm yarışmacılara bol bereketli avlar ve kısmet diledi.

Çocuklar, kadınlar ve erkekler olarak üç yaş grubuna ayrılan yarışmacılar, saat 9.30’da balık tutmaya başladı. Yarışmadaki kurallar hem organizatörler hem de katılımcılar tarafından titizlikle uygulandı. Yarışmanın başhakemi Stefan Dimov tam olarak saat 12'de yarışmanın bittiğini açıkladı ve her bir katılımcı tarafından yakalanan balığı tartmaya başladı.

Erkeklerde birinci yeri Ardino’dan Günay Karabekirov kazandı. Günay, 7,4 kg balık tuttu. Günay, en büyük balık ödülünü ve albino balığı özel ödülünü de aldı. Günay, Ardino Beli Brezi Turizm Derneği’nin dağevinde iki gece ücretsiz konaklama hakkı kazandı.

Yarışmadan sonra birinci olan Günay Karabekirov, “Harika bir balık avı yarışması, doğa muhteşem ve mükemmel bir organizasyon” diye ifade etti. Günay, başarısının sırrının iyi bir strateji, şans ve yakalama yeri olduğunu belirtti.

İkinci yeri yine Ardino’dan Lübomir Dimitrov, üçüncüyü ise Momçilgrad’dan İvan Ayhan Hayrula aldı.

Bayanlarda birinci yeri Şenay Eminova, ikinciyi Şenay Rüstem, üçüncüyü ise Ekaterina Karabova aldı. Hepsi Ardinoludur.

Çocuklarda Ümit Ali birinci, Efe Sezgin ikinci, Daniel Palazov ise üçüncü oldu. Onlar da Ardinoludur.

En küçük balık ödülü Ardino’dan Andrey Georgiev’e, yarışmanın talihsizi ödülü ise yine Ardino’dan Sali Sali’ye verildi. En küçük yarışmacı, ebeveynleriyle birlikte gelen Momçilgrad’dan 3 yaşındaki Doğuş Ayhan, en yaşlısı ise Ardino’dan 70 yaşındaki Mustafa Halidov’du (Musi).

İlk üç sırayı alanlara belgeleri ve maddi hediyeler, Belediye Başkanı Resmi Murat, Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram ve Beli Brezi Avcılık ve Balıkçılık Derneği Başkanı Şahin Bayramov tarafından sunuldu.

Ardino Rodopska İskra Halk Toplum Merkezi’nin çatısı altındaki amatör sanatçı grupları sundukları gösterilerle katılımcılara neşeli anlar yaşattılar. Laserwar Balkans Askeri Spor Kulübü Başkanı Evgeniy Smirnov’un girişimiyle tüm yarışmacılara ve festivalin katılımcılarına fasulye çorbası ikram edildi.

Festival, Ardino Belediyesi tarafından yerli spor kulüpleri, Belediye Müzesi, Beli Brezi Turizm Derneği, Ardino Rodopska İskra 1921 Halk Toplum Merkezi, Kişisel Gelişime Destek Merkezi, Küçüklerin Antisosyal Davranışlarına Karşı Mücadele Komisyonu ve Ardino Beli Brezi Avcılık ve Balıkçılık Derneğinin desteği ile düzenlendi.

Yarışma Sonuçları:
Çocuklar

1.Ümit Ali-Ardino
2.Efe Sezgin-Ardino
3.Daniel Palazov -Ardino

Bayanlar
1.Şenay Eminova-Ardino
2.Şenay Rüstem-Ardino
3. Ekaterina Karabova-Ardino

Erkekler
1.Günay Karabekirov-Ardino
2.Lübomir Dimitrov-Ardino
3.Ayhan Hayrula-Ardino

En Küçük Balık Ödülü: Andrey Georgiev
En Büyük Balık Ödülü: Günay Karabekirov
Albino Balığı Ödülü: Günay Karabekirov

Kaynak: Güner ŞÜKRÜ


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS