Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Diyamandovo’da kurban kesildi, mevlit okutuldu

Diyamandovo’da kurban kesildi, mevlit okutuldu

09 Temmuz 2018

Ardino’nun (Eğridere) Byal İzvor (Akpınar) köyünün Diyamandovo (Hüsemler) Mahallesi’nde düzenlenen geleneksel sağlık ve bereket mevlidine civar köylerden de gelenlerle birlikte 1000’den fazla kişi katıldı. Dini merasim, Kurbanyeri adını taşıyan yerde yapıldı.

Mevlit programını başta Kırcaali Müftü Vekili Erhan Receb, Diyamandovo Camii İmamı Mümün Mehmet olmak üzere bölgeden imamlar icra ettiler. Sonunda sağlık ve bereket duası yapıldı. Diyamandovo Yaz Kur’an Kurslarına katılan kızlar ilahi söylediler.

Merasim sonrasında yerli usta aşçılar Mümün Müdür ve Mümün Bekir tarafından hazırlanan 16 kazan pilav mevlide katılan herkese dağıtıldı. Pilavın hazırlanmasında 450 kg’dan fazla et ve 300 kg pirinç kullanıldı. Geleneksel Pazar günü kurulan pazara gelen, mahallenin merkezinden geçen herkese pilav ikram edildi.

Programa katılan konuklar arasında Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat ve Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram hazır bulundular. Ayrıca aslen Diyamandovo’dan olan Ardino eski Belediye Başkanı Aydın Serkan ve Byal İzvor Köyü Muhtarı Zehni Emin de mevlitteydiler.

Mevlit programı Diyamandovo Cami Encümenliği tarafından bağışçıların desteği ile organize edildi. Encümenlik adına encümen Başkanı Seyhan Mehmet, kurban organizasyonu için maddi ve manevi desteklerinden dolayı sponsorlara en içten teşekkürlerini sundu.

Kaynak: Güner ŞÜKRÜ


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS