Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali’de sokak ve kaldırım yenileme çalışmaları yapılacak

Kırcaali’de sokak ve kaldırım yenileme çalışmaları yapılacak

13 Temmuz 2018

Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis,” Kırcaali’nin merkezi kısmında kaldırım onarımı yapılması ve enerji tasarrufu sağlayan Led aydınlatma sistemlerinin kurulumuna yönelik inşaat ve montaj işleri yapılması için proje hazırlanması, uygulanması ve denetlenmesi için ihale açıldı. İhalenin değeri 4 600 000 leva ve proje birkaç yapıyı kapsar” diye bildirdi. Proje, şehrin merkezinde bulunan Ekzarh Yosif ve Otets Paisi sokaklarını, Republikanska, Generel Çernozubov ve Samuil sokaklarının bir kısmını ve Vızrojdentsi (Köşdere) semtindeki Rayko Jinzifov sokağını ve Hristo Danov Bulvarının bir kısmını kapsayacak.

Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis,” Bunlar şehir ortamına dahil edilecek sokaklardır. Birkaç kilometre uzunluğunda sokak ve kaldırımlar tamamen yenilenecek. Şehir ortamının bir kısmı da Kuzey Arpezos Parkı’nın ilk ve ikinci aşamasını bağlayacak bir yaya köprüsünün inşa edilmesidir. Şu anda fonların sağlandığı ve projenin uygulanması için ihale süreci devam eden beş yapı söz konusudur. İki ay içinde ihale işlemlerinin sona ermesini ve itiraz edilmezse, yıl sonuna kadar Kırcaali’de sokakların ve kaldırımların yenilenmesine yönelik çalışmalara başlamamızı umuyorum” diye vurguladı.

Proje, 2014-2020 Büyümedeki Bölgeler Operasyonel Programınca sağlanan hibe desteği aldı. Program, Avrupa Birliği’nin Avrupa Bölgesel Kalkınma Fonu tarafından finanse edilmektedir.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS