Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
AB, denizden kurtarılan göçmenleri kabul eden ülkelere mali teşvikler önerdi

AB, denizden kurtarılan göçmenleri kabul eden ülkelere mali teşvikler önerdi

24 Temmuz 2018

Avrupa Komisyonu bugün üye devletlere İtalya ile olan anlaşmazlığı çözme çabalarının bir parçası olarak Akdeniz'deki kurtarma gemileriyle gelen göçmenleri kabul etmeye yönelik mali teşvikler önerdi.

Öneriler, geçtiğimiz ay yeni İtalyan hükümetinin bu tür gemilerin limanlarına yanaşmasını reddetmesinden sonra Avrupa Birliği’nin zor zirvesinde varılacak anlaşmaları genişletecektir.

AK, göçmenlerin Avrupa'ya ilticalarının kabul edilmesi için koşullara uyup uymamasının veya ülkelerine geri döndürülmesi gereken ekonomik göçmen olup olmadıklarını belirlemek için gönüllü olarak üye devletlerin topraklarında merkezler kurulmasını ve yönetilmesini finanse etmeyi önerdi.

Komisyon, bundan başka bu gönüllü ülkelere AB'ye iltica hakkı kazanan kontrol edilen merkezlerden kabul edilen her bir göçmen için 6 000 avro teklif etmektedir.

AB Komisyonu Göç Komiseri Dimitris Avramopoulos,”Denizden kurtarılan insanların gemilerden limanlara indirilmesi için üye devletler ve üçüncü ülkelerle daha iyi işbirliği yapmaya hazırız. AB Komiseri, ”Fakat bu mekanizmanın hemen işlemeye başlaması için sadece şimdi değil, uzun vadede birlik olmalıyız” diye ekledi.

AB ülkelerinin büyükelçileri, Çarşamba günü AB tarafından kontrol edilecek merkezler konseptini ve denizden kurtarılan insanların gemilerden AB içindeki limanlara indirilmesine ilişkin geçici bir çerçevenin hızlı bir şekilde kullanılması olasılığını tartışacaklar.

Şimdiye kadar böyle merkezler kurmaya hazır herhangi bir ülkenin olduğuna dair hiçbir işaret yoktur.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS