Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
9. Dünya Mestanlılar Buluşması, Aneliya’nın konseriyle sona erdi

9. Dünya Mestanlılar Buluşması, Aneliya’nın konseriyle sona erdi

30 Temmuz 2018

Momçilgrad’ın (Mestanlı) birkaç bin sakini ve misafiri, kasabaının merkezi meydanında ünlü Bulgar pop-folk sanatçısı Aneliya’nın söylediği şarkılara eşlik ettiler. Popüler sanatçının konseri, “Mestanlı Daima Kalbimde” başlığı altında düzenlenen bir haftalık Dünya Mestanlılar Buluşması programının son etkinliğiydi.

Aneliya’nın söylediği şarkılar, toplanan kalabalığı adeta mest etti. Seyirciler, sanatçıyla birlikte şarkı söyleyip dans ettiler. Aneliya’dan önce sahne alan Rüzgarın Dansı Grubu, farklı etnik azınlıkların kültürüne ait halk oyunları sundu. Yaklaşık 4 saat süren programa katılan resmi konuklar arasında Momçilgrad Onursal Vatandaşı ve Bursa merkezli Mestanlı Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Öztürk, Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Merkez Yürütme Konseyi Üyesi Erdinç Hayrulla, Avrupa Parlamentosu Milletvekili Necmi Ali, HÖH milletvekilleri Erol Mehmet ve Adlen Şefket, HÖH Kırcaali İl Başkanı Müh. İzzet Şaban, HÖH Kırcaali ve Kirkovo (Kızılağaç) ilçe başkanları Mümün Ali ve Ercan Fırıncı, HÖH Gençlik Kolları Kırcaali İl Başkanı Bayram Bayram, Kirkovo (Kızılağaç) Belediye Başkanı Şinasi Süleyman ve göçmen dernekleri temsilcileri yer aldılar.

Momçilgrad Belediye Başkanı Sunay Hasan, selamlama konuşmasında, ”Dokuzuncu kez doğup büyüdüğümüz Momçilgrad’da birlikte olduğumuz için teşekkürler! Nice nice yıllar böyle buluşmamızı, nereye gidersek gidelim, nasıl bir insan olursak olalım, doğup büyüdüğümüz Momçilgrad’ın daima kalbimizde olduğunu söyleyeceğimiz birçok görüşmemiz olmasını temenni edelim” diye kaydetti. Avrupa Parlamentosu Milletvekili Necmi Ali ve Milletvekili Erol Mehmet kürsüye çıkarak Mestanlıları selamladılar.

Katılımcıların huzurunda Dünya Mestanlılar Buluşması dolayısıyla Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev tarafından gönderilen tebrik mesajı okundu. Momçilgrad Belediyesi, yurt içinden ve yurt dışından belediyeler, sendikalar, göçmen dernekleri ve başka kurum ve kuruluşlar tarafından tebrik mesajları aldı.

9. Mestanlı Daima Kalbimde Dünya Mestanlılar Buluşması, havai fişek şovuyla sona erdi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS