Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7182 Lv.
GBP GBP 2.2751 Lv.
TRL TRL 0.3194 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
21 Mart 2019
HABERLER » Bulgaristan
İşverenler, 5 yıl sonra da yüksek vasıflı profesyonel personel aramaya devam edecek

İşverenler, 5 yıl sonra da yüksek vasıflı profesyonel personel aramaya devam edecek

06 Ağustos 2018

Bu yıl Şubat ayında İstihdam Ajansı tarafından gerçekleştirilen ilk personel ihtiyaçlarını inceleme sonuçlarına göre 5 yıl sonra da Bulgaristan'daki işverenlerin yüksek vasıflı profesyonel personele ihtiyacı olacak.

İncelemeye gönüllü olarak kamu, özel ve sivil toplum sektöründen türüne, ekonomik faaliyetine ve büyüklüğüne göre farklı 5012 şirket ve kuruluş katıldı.

Anketin sonuçları, kısa vadede (önümüzdeki 6 ay içinde) ve orta vadede (3-5 yıl sonra) Bulgaristan’daki işverenlerin, ekonomistler, mühendisler, makine operatörleri, satıcılar, mutfak şefleri ve başka orta ve kalifiye personel aramaya devam edeceğini gösterdi.

İstihdam Ajansından verilen bilgiye göre Ağustos 2018'in başından bu yana İstihdam Ajansı, işverenler arasında bu yıl için ikinci olan işgücü piyasasının ihtiyaçları hakkında anket başlattı. Anket, ülkedeki 28 il idareleri bünyesindeki Bölgesel Kalkınma Konseylerine bağlı İstihdam Komisyonlarının desteğiyle yılda iki kez İstihdam Teşviki Yasası uyarınca yürütülmektedir.

17 Eylül 2018'e kadar olan dönemde, işverenler, doğrudan bir online başvuru formu doldurarak bir kez daha doğrudan aradıkları elemanların uzmanlık kapsamını, mesleklerini, yeterliliklerini, bilgi ve becerilerini belirtilebilirler. Hedefe yönelik bu anket, bölgesel kapsama, ekonomik faaliyet, büyüklük, işletme türü ve başka şeylere göre farklı özelliklere sahip şirket sahiplerinden oluşan bir örneklemeden oluşacaktır.

Amaç, önümüzdeki 12 ayda iş dünyası tarafından aranan işgücünün mesleki uzmanlığı, yetkinliği ve yetenekleri hakkında bilgi edinmektir.

İşverenler ayrıca 3 yıldan sonra gerekli olacak personel, meslek alanları veya yüksek ve lise eğitimi alanları için beklentilerini de belirtebilirler.

İstihdam Ajansı, işverenlerin tüm işgücü piyasası katılımcılarına ve işgücü gelişimine ilişkin kılavuzlar için yararlı bilgiler sağlayacak olan ankete aktif olarak katılmalarını bekliyor. Anket formu, İstihdam Bürosu'nun internet sitesinde “İşgücü İhtiyaçları Üzerine Anket” başlığı altında bulunabilir ve doldurulabilir.

Kaynak: KIRCAALİ HABER

Ziyaretci sayısı: 1381


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2018    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   e-mail: kircaalihaber@gmail.com   Webdesign: SWS