Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali heyeti, Balıkesir Sındırgı’ya konuk oldu

Kırcaali heyeti, Balıkesir Sındırgı’ya konuk oldu

03 Eylül 2018

Kırcaali Belediye başkan yardımcıları Mümün Ali ve Tuncay Şükrü, Türkiye’nin Balıkesir iline bağlı Sındırgı İlçesi’nde gerçekleştirilen 20. Sındırgı Yağcıbedir Halı, Kültür ve Sanat Festivali’ne konuk olarak katıldılar. Belediye başkan yardımcıları festivale Belediye Başkanı Ekrem Yavaş tarafından davet edildi.

Festivalin açılış etkinliğinde konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Mümün Ali, Kırcaali Belediye yönetimi adına Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis’in selamlarını ve Sındırgı halkına sağlık, başarı ve Kırcaali ve Sındırgı arasındaki iş birliği genişletme dileklerini iletti.

Kırcaali heyeti, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş tarafından makamında ağırlandı.

Kültür, turizmin gelişimi ve spor alanında deneyim ve iyi uygulamaların değişimi ele alınan görüşmede Yavaş, Belediye yönetiminin iki belediye arasındaki ilişkileri genişletme ve dostça ilişkiler kurma arzusunu dile getirdi. Sındırgı ziyareti kapsamında Sındırgı Kaymakamı Samet Öztürk ve Balıkesir’in en büyük ilçesi olan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile görüşmeler yapıldı. Sayın Yılmaz’ın kökenleri Kırcaali bölgesine dayanıyor.

Aynı zamanda Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Kırcaali İlçe Başkanlığı görevini yürüten Belediye Başkan Yardımcısı Mümün Ali, Türkiye’de iktidarda bulunan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sındırgı İlçe Başkanı Mustafa Atla ile de bir araya geldi. Görüşme sırasında güncel siyasi konular vb. konular ele alındı.

AK Parti’den Sındırgı Belediye Başkanı seçilen Ekrem Yavaş, ikinci dönem görevine devam ediyor. Sındırgı İlçesi’nin nüfusu yaklaşık 36 000 kişidir. Bölgede el yapımı halıcılık çok gelişmiştir, ilçe ülkeden ve yurt dışından turist çeken mineralli su kaynaklarına sahiptir. Temel geçim kaynağı tarımdır, öncelikli olarak yağ elde edilen bitkiler yetiştirilir.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS