Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
19 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Damla’nın katiline 23 yıl hapis cezası verildi

Damla’nın katiline 23 yıl hapis cezası verildi

04 Eylül 2018


7 yaşındaki Damla’yı öldürmekle suçlanan kuzeni Mehmet Hasan, Kırcaali Bölge Mahkemesi tarafından yaşadığı daireye yasadışı olarak girerek cinayetin kurbanını acı verici bir şekilde öldürmesi gerekçesiyle ilk önce sıkı güvenlik rejiminde toplam 23 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Sanığın avukatlarının talebi üzerine dava kısaltılmış prosedürde Deyan Sıbev Başkanlığında bir mahkeme heyeti tarafından bakılıyor. Bu durum, Ceza Kanunu hükümlerine göre cezanın üçte biri oranında azaltılmasını da belirledi.

Mahkeme ayrıca sanığın Damla’nın anne babasına ve ninesine uğradıkları manevi zararlar için talep ettikleri 1,3 milyon leva yerine toplam 400 000 leva değerinde tazminat ödemesine karar verdi. Mehmet’in ayrıca onlara ve mahkemeye yaptıkları dava masraflarını karşılamaları için 38 000 leva ödemesi gerekir. Savcı Bonka Vasileva, müebbet hapis cezası verilmesini, ancak davanın kısaltılmış prosedüre göre bakıldığı için cezanın üçte biri oranında azaltılmasıyla ilk önce sıkı güvenlik rejiminde toplam 29 yıl hapis cezasına çarptırılmasını talep etti. Mehmet Hasan’ın avukatı, Georgi Gatev ise sanığa 23 yıl hapis cezası verilmesini ısrar etti.

İşlediği cinayeti itiraf eden 7 yaşındaki Damla’nın katilinin mahkeme huzurunda son sözleri şunlardı: ”Ne diyeceğimi bilmiyorum. Hissettiklerimi sözle ifade etmem mümkün değil”.

Mahkeme kararının okunmasından sonra cezadan memnun olmayan Damla’nın anne ve babası Sadet ve Güner Musa hemen salonu terk ettiler. Acılı anne babanın, karara 15 gün içinde Filibe İstinaf Mahkemesi’ne itiraz etme hakkından yararlanıp yararlanmayacakları anlaşılmadı. Bonka Vasileva da kararla ilgili yorum yapmaktan kaçındı.

Acımasız cinayet, geçen yıl 17 Aralık'ta işlendi. Olaydan birkaç gün önce Mehmet, halası Sadet’in apartman dairesinin anahtarlarını otomobilinde buldu ve bu durumdan faydalanmaya çalıştı.

Olay gecesinde kızın annesi, gece vardiyasında çalışmak için Kırcaali yakınında bulunan bir fabrikadaydı. Saat 12.30 sularında Damla’nın birinci dereceden kuzeni gizlice daireye girdi.

Bir bir odaları gezen Mehmet, yatak odasına girince çocuk uyandı. Daireye hırsızlık yapmak için girişini gizlemek için Mehmet kuzenini öldürdü. Çocuğun ağzını ve burnunu bastırıp boğarak öldüren Mehmet, ondan sonra da kafasını ve omuzlarını bir bantla bantladıktan sonra daireden ayrıldı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS